کد خبر 76403

آمریکا با ارسال نامه‌ای ادعایی به سازمان ملل متحد، اورده است که ترور (سردار) سلیمانی طبق «ماده ۵۱» منشور سازمان ملل قابل توجیه است (!).

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  آمریکا با ارسال نامه‌ای ادعایی به سازمان ملل متحد، تلاش کرد تا خود را از اتهامات وارد شده در خصوص ترور سردار سلیمانی، مبرا کند.

در نامه‌ای که «کلی کرفت» نماینده آمریکا در سازمان ملل به این سازمان تحویل داد، عملیات ترور سردار سلیمانی دفاع از خود (!) عنوان شده است. در این نامه آمده است: ترور (سردار) سلیمانی در جمعه هفته گذشته، طبق «ماده ۵۱» منشور سازمان ملل قابل توجیه است (!).

طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل، در صورت حمله مسلحانه علیه یک عضو این سازمان، تا زمانی که شورای امنیت اقدامات لازم را برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی به عمل آورد، هیچ یک از مقررات این منشور به حق ذاتی دفاع از خود لطمه‌ای وارد نخواهد کرد و اعضای سازمان ملل، باید اقداماتی را که در اعمال این حق انجام می‌دهند، به شورای امنیت سازمان ملل گزارش کنند.

آمریکا همچنین در این نامه مدعی شده «در صورت ضرورت» به اقدامات بیشتری برای حمایت از سربازان و منافعش دست خواهد زد.

رویترز در ادامه گزارش داد آمریکا به سازمان ملل اعلام کرده آماده است تا مذاکراتی جدی و بدون پیش شرط را با ایران برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها به انجام برساند (!).

اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص آمادگی برای مذاکره به منظور جلوگیری از تشدید تنش در حالی بیان می‌شود که این کشور هفته پیش با به شهادت رساندن سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس و شماری از هم‌رزمانشان، زمینه افزایش تنش‌ها را در منطقه فراهم کرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها