کد خبر 76263

بازارهای جهانی به حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه هوایی عین الاسد واکنش نشان دادند و شاخص‌های سهام بازارهای آسیایی با افت شدید مواجه شدند و قیمت نفت و طلا نیز صعود نسبتا شدیدی را در دقایق ابتدایی حمله تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیایی روز چهارشنبه به حمله نظامی ایران به پایگاه نیروهای هوایی عین الاسد ایالات متحده واکنش نشان دادند و و با افت شدید مواجه شدند.

شاخص نیکی ژاپن بعد از اینکه با افت شدید 2 درصدی مواجه شد دوباره بازگشت و در نهایت کاهش شدید 1.33 درصدی را ثبت کرد. همچنین شاخص تاپیکس که شاخص بورس توکیوست نیز کار خود را با 1.26 درصد کاهش به پایان رساند. طبق گفته منابع خبری داخلی ژاپن شینزو آبه که قرار بود آخر هفته به خاورمیانه سفر کند، سفر خود را فعلا به تعلیق درآورد.

شاخص کوسپی کره جنوبی که ابتدا 1.2 درصد کاهش یافته بود در نهایت با 0/8 درصد افت به کار خود پایان داد و شاخص S&P500/ASX200 استرالیا نیز در معاملات بعد از ظهر با 0/3 درصد کاهش به کار خود پایان داد.

در چین نیز شاخص شانگهای کامپوزیت 0/57 درصد کاهش یافت و شنزن کامپوزیت نیز 0/11 درصد افت کرد و شاخص جزئی شنزن نیز تقریبا بدون تغییر به کار خود در بازارها پایان داد.

شاخص «هانگ سنگ» هنگ کنگ 0/73 درصد کاهش یافت  و شاخص «استریتس تایمز» سنگاپور نیز 0/77 درصد پایین آمد. شاخص هوافضای سنگاپور نیز با کاهش 1.22 درصدی مواجه شد.

همچنین به دنبال انتشار خبر حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد قیمت نفت برنت با رشد 1.38 درصدی به 69 دلار و 21 سنت رسید. قیمت طلا نیز با رشد 1.15 درصدی به 1592 دلار در هر اونس رسید در حالی که ابتدا رشد 2 درصدی داشت اما سپس به تدریج از تب و تاب افتاد.

شاخص دلار که به محاسبه نرخ دلار در برابر شش ارز دیگر جهانی می‌پردازد 0/12 درصد کاهش یافت و به 96.891 رسید.

بازارهای سهام آمریکا نیز دیروز با افت نسبی مواجه شدند به طوری که شاخص داوجونز 0/35 درصد کاهش یافت و شاخص S & P 500  نیز با کاهش 0/2 درصدی مواجه شد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز 1.49 درصد رشد کرد.

بازارهای سهام آمریکا در معاملات امروز خود به حمله ایران واکنش نشان خواهند داد و باید دید که آیا آنها افت شدیدی را تجربه خواهند کرد و یا اینکه روند نسبتا آرامی را پشت سر خواهند گذاشت.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها