کد خبر 76152

موزه مشهور متروپولیتن نیویورک ادعاهای پوچ ترامپ مبنی بر حمله به اماکن فرهنگی را شرم آورانه خواند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از آرت‌نت، «مکس هولین» رئیس و «دنیل ویس» مدیر عامل موزه هنر متروپولیتن نیویورک نیز به جمع چهره‌های فرهنگی و روسای موزه‌ها و سازمان‌هایی پیوستند که از تهدید اخیر ترامپ در هدف قرار دادن ۵۲ محوطه که برای ایرانی‌ها و فرهنگ ایرانی حائز اهمیت است، به شدت انتقاد کردند و در یک اقدام سیاسی کم‌سابقه با انتشار بیانیه‌ای مشترک نوشتند: 

«هدف قرار دادن میراث فرهنگی جهان برای ارزش‌های جمعی جامعه شرم‌آور است. دنیای ما دقیقا می‌داند محافظت از محوطه‌ها ومکان‌های فرهنگی چه چیزی را برای ما به ارمغان می‌آورد و از سوی دیگر چه چیزی با تخریب و غلبه هرج و مرج از دست می‌رود.

در این زمانِ چالش‌ برانگیز، باید اهمیت جهانی حفاظت از مکان‌های فرهنگی را به خودمان یادآور شویم- اشیاء و مکان‌هایی که از طریق آن افرد، جوامع و ملت‌ها با تاریخ و میراث‌اشان پیوند می‌خورند. رهبران و شهروندان امروز مسوولیت‌های خطیرِ بسیاری دارند که شامل محافظت از جان افراد و همچنین محافظت از میراث ارزشمند به جای مانده از نسل‌های قبلی است، چرا که از طریق این مکان‌های مشترک و میراث فرهنگی است که ما آگاهی لازم برای تضمین آینده‌ای امن‌تر و بهتر را به دست می‌آوریم. »/ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها