کد خبر 76107

اخبار بازار سهام جهان

بعد از افت شدید نزدیک به 1 درصدی شاخص‌های سهام آمریکا به دلیل ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی در عملیات تروریستی بغداد، دیروز دوباره بازارهای سهام آمریکا علارغم افزایش تهدیدات در منطقه به روند آرام معاملات خود بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا بعد از اینکه روز سوم ژانویه به دنبال شهادت سردار سلیمانی در عملیات تروریستی آمریکا در بغداد واکنش منفی نشان دادند و بدترین روز خود در یک ماه اخیر را تجربه کردند، دوشنبه دوباره به مدار مثبت بازگشتند.

با وجود تمام اخباری که در مورد تنش بین ایران و آمریکا در روزهای گذشته منتشر شد بازارها روز آرامی را سپری کردند و هر سه شاخص بازارها دوباره به روند عادی خود بازگشتند. سرمایه‌گذاران بر این عقیده‌اند که تنش ایجاد شده بین ایران و آمریکا منجر به جنگ نخواهد شد و همین امر باعث شده که دوباره روند عادی خود را از سر بگیرند. اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد احتمالا بازارها دوباره تنزل خواهند کرد.

شاخص «داوجونز» 68 واحد معادل 0/24 درصد افزایش یافت و به نقطه‌ی 28703 واحد رسید و این در حالی است که روز جمعه این شاخص 200 واحد کاهش یافته بود. شاخص S & P 500 نیز با 0/35 درصد افزایش به 3246 واحد رسید و شاخص نزدک کامپوزیت با رشد 0/5 درصدی به سطح 9071 واحد دست یافت.

شرکت «آلفابت» که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود 2.67 درصد افزایش یافت و به بالاترین نقطه‌ی خود در تاریخ رسید که مهمترین دلیل آن ارتقای رتبه این شرکت توسط تحلیل‌گران شرکت «پایوتال ریسرچ» بود. همچنین «فیس‌بوک» 1.88 درصد افزایش و شرکت «آمازون» نیز 1.49 درصد بالا رفت. در همین حال قیمت سهام «نتفلیکس» 3.05 درصد افزایش یافت.

قرار است امروز سه‌شنبه آمارهای بخش خدمات آمریکا منتشر شود که این خود می‌تواند روند معاملات روز سه‌شنبه را تعیین کند و سرمایه‌گذاران چشم به این آمارها دوخته‌اند.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها