کد خبر 75753

اخبار بازارهای سهام جهان

عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی باعث ایجاد شوک به بازارهای جهانی شد به طوری که بازارهای سهام آمریکا با کاهش نزدیک به 1 درصدی مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا دیشب به دنبال شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها و افزایش تنش‌ها در منطقه دیشب با افت شدید مواجه شدند.

شاخص داوجونز آمریکا 233 واحد معادل 0/8 درصد کاهش یافت و به 28634 واحد رسید. همچنین شاخص S & P 500 نیز 0/7 درصد کاهش یافت و شاخص نزدک کامپوزیت نیز کاهش 0/7 درصدی را تجربه کرد.

شهادت سردار سلیمانی در نتیجه حمله آمریکایی‌ها و به دنبال آن افزایش تنش‌ها در منطقه باعث تاثیر بر بازارهای مالی دنیا شد به طوری که بازار بورس آمریکا با کاهش 1 درصدی مواجه شد. همچنین در نتیجه شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی قیمت جهانی نفت با 4 درصد افزایش مواجه شد و قیمت نیز در نتیجه افزایش ریسک‌های بین‌المللی رشد کرد.

شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرده است که در زمان و مکان مناسب قاطعانه انتقام سختی از این عمل تروریستی آمریکا خواهد گرفت.

در بین شرکت‌های آمریکا «اپل» کاهش 0/9 درصی را تجربه کرد و این در حالی بود که قیمت سهم این شرکت به 300 دلار رسید. سهام شرکت‌های هواپیمایی نیز با کاهش شدیدی مواجه شد. شرکت «یونایتد» 2.05 درصد افت کرد و «آمریکن» نیز 4.97 درصد سقوط کرد. شرکت «دلتا» نیز 1.66 درصد کاهش یافت.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها