کد خبر 73715

یکی از اعضای ارشد حزب کارگر انگلیس تاکید کرد که رئیس حزب کارگر باید حداکثر تا دو ماه آینده از سمت خود کناره‌گیری کند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  در پی شکست سنگین حزب کارگر انگلیس در انتخابات سراسری اخیر این کشور، «نیل کیناک» از اعضای ارشد حزب کارگر گفت که «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر باید حداکثر تا دو ماه آینده از سمت خود کناره‌گیری کند و مسئولیت بدترین شکست حزب کارگر پس از جنگ جهانی دوم را بر عهده بگیرد.

کیناک از سال 1970 تا 1995 عضو پارلمان انگلیس بوده و از سال 1983 تا 1992 رهبر حزب کارگر بود.

کیناک که با ایندیپندنت مصاحبه می‌کرد گفت جانشین کوربین باید تجسم ارزش‌های میهنی بوده و اعتبار حزب کارگر را بازگرداند.

کوربین اعلام کرده است که قصد دارد تا بهار سال آینده از سمت خود کناره‌گیری کند.

وی امروز در یادداشتی در روزنامه «گاردین» و در توجیه شکست سنگین در انتخابات نوشت:‌ «ما در بحث‌ها برنده شدیم اما نتوانستیم آن را به [جلب] اکثریتی برای ایجاد تغییر مبدل کنیم». (جزئیات بیشتر)

کوربین نوشت: «ما متحمل شکست سختی شدیم و من مسئولت خود را در قابل آن می‌پذیرم». با این حال تأکید کرد حزب کارگر برای بسیاری از مشکلات راه چاره‌ داشت و اگر برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) به بحث غالب انتخابات تبدیل نشده بود می‌توانست نخست‌وزیر شود.

حزب کارگر در انتخابات روز پنجشنبه سخت‌ترین شکست از سال ۱۹۳۵ را تجربه کرد و تنها ۲۰۳ کرسی از ۶۵۰ کرسی پارلمان را تصاحب کرد. کناره‌گیری کوربین از رهبری حزبش در آینده نزدیک در حالی اعلام می‌شود که جانشین احتمالی او «جان مک‌دانل» وزیر خزانه‌داری در سایه انگلیس در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت به‌زودی از کابینه در سایه استعفا می‌دهد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها