کد خبر 72858

دونالد ترام در تقابلی سرسختانه با چین از بانک جهانی خواست تا فرآیند وام یک تا یک و نیم میلیارد دلاری این بانک به چین را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا،‌ از بانک جهانی خواست تا روند پرداخت وام به پکن را متوقف کند.

یک روز قبل از این اظهار نظر ترامپ، بانک جهانی اعلام کرده بود که قصد دارد علیرغم مخالفت آمریکا یک تا یک و نیم میلیارد دلار وام کم بهره به چین پرداخت کند.

ترامپ در این باره در توئیتر نوشت: چرا باید بانک جهانی به چین وام بدهد. واقعا این مسئله امکان پذیر است؟چین مقدار زیادی پول دارد و اگر نداشته باشد خلق می‌کند.پرداخت وام را متوقف کنید.

بانک جهانی نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که روند پرداخت وام توسط این بانک به چین به میزان قابل توجهی کاهش یافته و این روند کاهشی ادامه خواهد یافت که بخشی از توافق ما با سهامداران‌مان از جمله آمریکاست.

بانک جهانی می‌افزاید: با ثروتمند شدن کشورها ما روند پرداخت وام را متوقف می‌کنیم.

بانک جهانی در سال 2019 معادل 1.3 میلیارد دلار به چین وام داد که نسبت به 2.4 میلیارد دلار سال 2017 کاهش چشمگیری داشته است.

این روند کاهش پرداخت وام به چین البته همچنان مورد قبول آمریکایی‌ها نیست چرا که آنها می‌گویند چین برای دریافت کمک‌های بین‌المللی بیش از حد ثروتمند است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها