کد خبر 72607

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه‌ها با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نشست سالانه سران ناتو از دیروز (سه‌شنبه ۱۲ آذر) در لندن آغاز به کار کرد و امروز چهارشنبه به کار خود پایان می‌دهد.

ترامپ که برای حضور در این نشست در لندن به سر می‌برد، دقایقی پیش در حساب توئیترش نوشت: شب گذشته دیدار خوبی با بوریس جانسون در خانه شماره ۱۰ داشته و درباره موضوع‌های متعدد از جمله ناتو و تجارت گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری رویترز نیز از مبدا لندن گزارش داد، در حالی جانسون از دیدار با ترامپ خبر داد که او از دادن پاسخ به این پرسش که چرا عکسی ازاین ملاقات منتشر نشده است، خودداری کرد.
به نوشته این رسانه،: این دیدار اواخر دیروز انجام شد؛ جانسون در توضیح چرایی نگرفتن عکس گفته، او بعد از این دیدار، عکس (با ترامپ) را در جریان دیدار سران ناتو خواهد گرفت.

این خبرگزاری انگلیسی افزود: جانسون گفته، هر دو دیدار خوبی داشتند و درباره موضوع‌هایی همچون آینده ناتو، سوریه و مسائل امنیتی صحبت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، دیدار بوریس جانسون و دونالد ترامپ در حالی انجام شده که نخست‌وزیر انگلیس پیش از سفر ترامپ به لندن تاکید کرده بود هیچ دیدار دوجانبه‌ای با رئیس جمهوری آمریکا نخواهد داشت.قرار بود جانسون با مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا دیدار داشته باشد.

جانسون در آستانه انتخابات عمومی  انگلیس که قرار است ۱۲ دسامبر (۲۱آذرماه) برگزار شود از رئیس جمهوری آمریکا خواسته بود با محترم شمردن روابط دوجانبه، در انتخابات این کشور مداخله‌ای نکند، نخست‌وزیر انگلیس حتی  از ترامپ خواسته بود درجریان سفر به لندن برای شرکت در نشست سران ناتو، از او فاصله بگیرد و در لندن خاموش باشد.

امسال در حالی هفتادمین سالگرد تاسیس ناتو است که لندن برای نخستین‌بار پس از جنگ جهانی دوم، میزبان آن است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها