کد خبر 72592

دونالد ترامپ درباره ثبت رفت و آمد مسافران در فرودگاه ها طرج جدید به مجلس ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گزارش شده که این طرح پیشنهادی قرار است در ژوئیه 2020 از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا مطرح شود و برای اجرای آن نیز از دوربین‌های تشخیص چهره و اسکن صورت برای شناسایی و ردیابی مسافران استفاده خواهد شد.

انتشار خبر مربوط به این طرح پیشنهادی انتقادهایی را برانگیخته است.

جی استنلی، یک تحلیلگر سیاسی ارشد در اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در بیانیه‌ای از نگرانی این نهاد نسبت به نقض حریم خصوصی با این طرح صحبت کرد.

او در این بیانیه نوشت: مسافران که به آمریکا آمده و یا آن را ترک می‌کنند، از جمله مسافرانی که شهروند آمریکا هستند، نباید هدف روشهای تهاجمی شناسایی بیومتریک به عنوان شرط استفاده از حق خود طبق قانون اساسی برای سفر کردن قرار بگیرند. اصرار دولت آمریکا بر پیشبرد طرح استقرار گسترده تکنولوژی های تجسسی قدرتمند، نگرانی های عمیقی نسبت به نقض حریم خصوصی به وجود می آورد.

دفتر اطلاعرسانی و امور تنظیمی که زیر مجموعه اداره مدیریت و بودجه در دولت آمریکا است، در شرح این قانون پیشنهادی نوشته است: "در سیستم شناسایی بیومتریک ورود و خروج، قرار است از فناوری تشخیص چهره استفاده شده تا به این ترتیب جلوی افرادی که متقلبانه از اسناد مسافرتی آمریکا استفاده می‌کنند گرفته شده و مجرمان و تروریستهای شناخته شده و یا افراد مظنون به تروریسم شناسایی شوند.

با این حال مشخص نیست که آیا این طرح قرار است در فرودگاه‌ها و یا گذرگاه‌های مرزی آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد. گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده مبنی بر این که این طرح احتمالا در فرودگاه‌های سراسر آمریکا اجرا شود.

یک سخنگوی اداره گمرک و محافظت مرزی آمریکا وابسته به وزارت امنیت داخلی این کشور در بیانیه‌ای اظهار کرد: این طرح در حال حاضر در مرحله تدوین قانون بوده و تضمین خواهد شد که مردم قبل از اجرای قوانین، فرصت اظهار نظر داشته باشند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها