کد خبر 72501

دولت آمریکا قصد دارد برای مقابله با سیاست مالیات‌بندی دولت فرانسه بر برخی محصولات دیجیتال جدید که برخی شرکت‌های آمریکایی را متضرر می‌کند بر روی 2.5 میلیارد دلار محصولات این کشور از جمله شامپاین، پنیر گرویر و کیف دستی تعرفه 100 درصدی وضع کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد بر برخی از محصولات فرانسه از جمله شامپاین، کیف دستی، پنیر گرویر و برخی دیگر از محصولات به ارزش 2.5 میلیارد دلار تعرفه 100 درصدی وضع کند.

این تصمیم دولت آمریکا بعد از این اعلام شد که دولت فرانسه مالیات‌بندی بر برخی از محصولات جدید دیجیتال را اعمال کرد و به باور دولت آمریکا این قوانین مالیاتی جدید به شرکت‌های آسیب می‌زند.  

نماینده تجاری دولت ایلات متحده گفت بررسی «قسمت 301» قانون تجارت این کشور می‌گوید که مالیات جدید دولت فرانسه بر برخی محصولات دیجیتال با اصول سیاست‌گذاری مالیات‌بندی بین‌المللی ناسازگار است و به شرکت‌های تکنولوژی آمریکا از قبیل «گوگل»، «فیس‌بوک»، «اپل» و «آمازون» آسیب می‌زند.

«رابرت لایت‌هایزر» گفت دولت آمریکا در حال بررسی است که چنین سیاست مقابله‌ای را در قبال مالیات‌بندی محصولات دیجیتال در کشورهای اتریش، ایتالیا و ترکیه به کار بگیرد یا نه.

نماینده تجاری کاخ سفید در ادامه سخنانش گفت: «نمایندگی تجاری کاخ سفید بر روی مقابله با سیاست‌های حمایت‌گرایانه دولت‌های اروپایی متمرکز است که به صورت ناعادلانه‌ای شرکت‌های آمریکایی را هدف قرار می‌دهد.

«لایت‌هایزر» همچنین گفت که تا 14 ژانویه به جمع‌آوری توضیحات عمومی درباره لیست تعرفه‌های پیشنهاد شده و نیز اختیار تحمیل محدودیت بر خدمات فرانسوی اقدام خواهد کرد. وی در مورد محصولاتی که شامل تعرفه‌های 100 درصدی خواهند توضیحاتی کاملی ارائه نکرد.

لیست تعرفه‌های 25 درصدی پیشنهاد شده توسط دولت ایالات متحده که بر روی شرکت‌های هواپیمایی اتحادیه اروپا وضع شد، شامل شامپاین، کیف‌های دستی، لوازم آرایشی نیز می‌شود که در واقع محصولات لوکس شرکت فرانسوی LVMH (لویی ویتون) و همچنین شرکت معروف سازنده لوازم آرایشی «لا اوریال» را هدف قرار می‌دهد.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها