کد خبر 72487

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عضو کمیسیون امور داخلی مجلس است درباره تولید داخلی گفت: برای رونق تولید داخلی لازم است ابتدا وضعیت تولیدات داخلی را رونق بخشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، احمد علیرضابیگی با اشاره به موانع موجود بر سر راه تولید کنندگان، بیان کرد: امروز مهم‌ترین مانعی که بر سر راه تولیدکنندگان وجود دارد، غیر واقعی بودن اقتصاد کشور است. دو نرخی بودن ارز امکان تولید را از تولیدکنندگان سلب کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز بخشی از تولیدکنندگان که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات مواد اولیه خود دریافت نمی‌کنند، نمی توانند در بازار حضور داشته و با سایر بخش‌ها رقابت کنند. امروز شرکت های دولتی و بخش هایی که ارز دولتی دریافت می کنند بر بازار سلطه داشته و امکان رقابت را از بخش خصوصی سلب کرده اند.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر نوسانات در بازار ارز باعث شده تولیدکنندگان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند. دولت باید پای خود را از اقتصاد بیرون کشیده و دلار را تک نرخی کند. باید از تولید کنندگان در قالب بخش‌های دیگری نظیر قیمت حامل‌های انرژی و مالیات حمایت شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش کیفیت و قیمت کالاها در جلب حمایت مصرف کنندگان و بازارهای مصرف، بیان کرد: طبیعی است که کیفیت و قیمت کالاهای تولید شده نقش بسزایی در جلب توجه مصرف کنندگان دارد. هر چه کالای تولید شده دارای کیفیت و قیمت مناسب تری باشد قطعا نه تنها در بازار داخل بلکه در بازارهای خارج نیز از آن استقبال می‌شود.

وی افزود: به واسطه ارزان بودن نرخ کارگر و برخی از نهاده‌های تولید در داخل کشور در صورت توجه به بعد کیفیت، کالاهای ایرانی در خارج مرزها می تواند رقابت کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها