کد خبر 72483

گزارش‌ها در بررسی میزان فروش در مراسم روز شکرگزاری و بلک فرایدی حکایت از این دارد که «والمارت» و «تارگت» بیشترین میزان فروش غیرآنلاین را از آن خود کرده‌اند و دو شرکت لوازم آرایشی «اولترا» و فروشگاه پوشاک «گپ» نیز بازندگان بزرگ این دو روز بودند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، طبق گزارشی که «ShopperTrack » منتشر کرده است میزان فروش غیر آنلاین در «جمعه سیاه» نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش پیدا کرده است که کمترین میزان فروش از سال 2014 تاکنون بوده است. تحلیل‌گران می‌گویند دو فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای «والمارت» و «تارگت» توانسته‌اند بیشترین فروش غیرآنلاین را به خود اختصاص دهند. در همین حال طبق گزارش «آدوب آنالیتیکس» فروش آنلاین برای مراسم شکرگزاری و همچنین جمعه‌ی سیاه نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارشی که «بانک آو آمریکا» انتشار داده است وسایل الکترونیکی و اسباب‌بازی بیشترین آیتم‌های فروش در میان سایر آیتم‌ها را داشتند و فروش تلویزیون در رده بعدی قرار گرفت.

«پل تراسل» تحلیل‌گر «دویچه بانک» در یادداشتی نوشت «ما شاهد یک ترافیک جمعیتی سالم در فروشگاه والمارت در شب پنجشنبه و جمعه بودیم و بیشترین فروش‌ها شامل تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی بود».

در یک سال گذشته سهام شرکت والمارت 20 درصد افزایش یافته است و سهام شرکت «تارگت» نیز رشد 75 درصدی در قیمت سهام خود داشته است و «بِست بای» نیز در همین دوره افزایش 25 درصدی را تجربه کرده است.

شرکت «لولولمون» نیز که از سال گذشته تاکنون رشد 70 درصدی در ارزش را تجربه کرده است در رده بعدی بزرگترین فروشندگان در عصر روز شکرگزاری و همچنین جمعه سیاه بوده است.

«ولز فارگو» به بررسی بازندگان مراسم شکرگزاری و همچنین جمعه سیاه پرداخته و نوشته است که فروشگاه لوازم آرایشی «اولترا» و فروشگاه پوشاک «گپ» بازندگان این دو روز بودند. بررسی سهام این دو شرکت حکایت از این دارد که در 12 ماه گذشته قیمت سهم «اولترا» کاهش 21 درصدی را تجربه کرده است و «گپ» نیز در 12 ماه گذشته کاهش 40 درصدی داشته است.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها