کد خبر 72481

سوریه درباره جنایت های آمریکا گفت: آمریکا جنایت هایی را کرده است که جز لکه ننگ چیزی برای تاریخ باقی نگذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از روسیاالیوم، یک منبع مسؤول در این وزارتخانه به مناسبت روز جهانی "قربانیان جنگ شیمیایی" گفت: همه جنگ‌هایی را که ایالات متحده به بهانه وجود سلاح‌های کشتار جمعی به راه انداخته، یادآور می‌شویم. واشنگتن به خاطر این تسلیحات، کشورها، ملت‌ها و تمدن‌ها از جمله عراق را ویران کرد و در نهایت هم اعتراف کرد که اطلاعاتش اشتباه بوده و جنگ‌هایی که به راه انداخته بر اساس اظهارات دروغین انجام شده است.

این منبع ادامه داد: هیروشیما، ناگازاکی و تمام سلاح‌های کشتار جمعی را که واشنگتن خود قبل از همه از آنها استفاده کرد، به یاد می‌آوریم، تسلیحاتی که به فجایع بشری منجر شد و همچنان لکه ننگی بر پیشانی کشوری است که مدعی دموکراسی، آزادی و امنیت ملت‌هاست و از کشورهای دیگر می‌خواهد از این تسلیحات استفاده نکنند.

وی افزود: امروز هم همه ما همان دروغ‌ها را از ایالات متحده و برخی کشورهای غربی در مورد استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی به یاد می‌آوریم که دروغ و ساختگی بودن آنها ثابت شده است.

این منبع گفت: سوریه به مناسبت روز جهانی "قربانیان جنگ شیمیایی" از دولت آمریکا می‌خواهد، پیش از اینکه در مقابل ملت‌هایی که با استفاده از تسلیحات شیمیایی موجب ویرانی کشورهایشان شده و صدها تن از مردمش را به کشتن داده، اشک تمساح بریزد، حتی برای یکبار هم که شده به اظهارات خود در مورد تحریم تولید و استفاده از تسلیحات شیمیایی در جهان عمل و رژیم صهیونیستی را برای امضای این توافق‌نامه و اجرای آن تحت فشار قرار دهد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها