کد خبر 72294

با اعلام اردوغان

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، اعلام کرد که خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه موسوم به "ترک‌استریم" در روز 8 ژانویه سال 2020 افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشاتودی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، اعلام کرد که خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه موسوم به "ترک‌استریم" در روز 8 ژانویه سال 2020 افتتاح خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌مراسم افتتاح این خط لوله در استانبول برگزار خواهد شد و بهره‌برداری از آن به معنای پایان یافتن موفقیت آمیز یک پروژه مهم در حوزه انرژی برای ترکیه است.

این خط لوله 917 کیلومتری گاز روسیه را با عبور از بستر دریای سیاه به ترکیه خواهد رساند.

اردوغان تاکید کرد که ترک استریم از روز 8 ژانویه عملیاتی خواهد شد. مسکو نیز اخیرا اعلام کرده است که به احتمال زیاد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، برای شرکت در مراسم بهره‌برداری از خط لوله انتقال گاز به ترکیه سفر خواهد کرد.

این خط لوله سالانه بیش از 31 میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به ترکیه منتقل خواهد کرد و در نهایت به دیگر خطوط انتقال گاز در نزدیکی ساحل ترکیه در دریای سیاه متصل خواهد شد.

این پروژه از سوی شرکت‌های ترکیه‌ای و روسی اجرا شد و برای اجرای آن از دو کشتی لوله‌گذاری برای نشاندن لوله‌ها در عمق 2200 متری بستر دریای سیاه استفاده شد.

صربستان و مجارستان نیز در حال ساخت یک خط لوله دیگر هستند تا بتوانند گاز ترک استریم را به دیگر نقاط اروپا انتقال دهند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها