کد خبر 72167

"زیاد العذاری" دبیر کل جنبش النهضه در اعتراض به سیاست های کلان حزب حاکم به ویژه در راستای سیاست های پارلمانی کشور، از همه موقعیت های برتر سیاسی و اجرایی این حزب کناره گیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دبیرکل حزب حاکم "النهضه" تونس و وزیر توسعه، سرمایه گذاری و همکارهای بین المللی این کشور در اعتراض به سیاست های کلان حزب استعفا داد.

به گزارش روزنامه مصری "ایجپت ایندیپندنت"، "زیاد العذاری" دبیر کل جنبش النهضه در اعتراض به سیاست های کلان حزب حاکم به ویژه در راستای سیاست های پارلمانی کشور، از همه موقعیت های برتر سیاسی و اجرایی این حزب کناره گیری کرد.

العذاری در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته است که در واقع از ابتدای هفته گذشته استعفای خود را از دبیرکلی و اداره اجرایی این حزب تقدیم ریاست حزب کرده بود چرا که به هیچ وجه از تصمیمات کلان اتخاذ شده از سوی این جنبش النهضه به ویژه مسائل مربوط به تشکیل دولت جدید رضایت ندارد.

وی با اشاره به دیدار روز پنج شنبه خود با رهبری جنبش النهضه و حسن اعتماد او به خود، در عین حال از درخواست برخی رسانه های از تشریح علل این تصمیم گیری غیرمنتظره خبر داد و نوشت: "اگرچه دولت آینده این کشور باید یک دولت توسعه از طریق اصلاحات ساختاری در کشور باشد، اما از آنجایی که حزب حاکم هنوز از اشتباهات گذشته خود درس نگرفته و همچنان بر برخی سیاست های قبلی خود تاکید دارد تصمیم گرفته ام از هرچه مسئولیت اجرایی کشور کناره گیری کرده و در هیچ برنامه آینده این حزب نیز دخالت نکنم.

این اقدام العذاری باعث به وجود آمدن بحث و جدل های فراوانی در میان سیاستمداران این کشور شده است.

برخی از سیاستمداران تونسی خواهان اجرای اصلاحات در ساختار این جنبش شدند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها