کد خبر 72148

اردوغان در انتقاد به صحبت های ماکرون درباره مرگ مغزی ناتو گفت: بهتر است ماکرون مرگ مغزی را دوباره چک کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از صحبت های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که گفته بود ترکیه نباید انتظار حمایت ناتو را بابت عملیات نظامی‌اش در شمال سوریه داشته باشد، گفت: ببین آقای ماکرون، من از اینجا در ترکیه به تو می‌گویم اما در نشست ناتو هم بار دیگر این را خواهم گفت که نخست ببین خودت دچار مرگ مغزی نشده باشی!

وی همچنین ادامه داد: فرانسه حق و اختیاری برای بودن در سوریه ندارد. دولت سوریه هم از فرانسه دعوت نکرده است که در آنجا باشد. اخراج یا عدم اخراج ترکیه از ناتو هم جزو اختیارات فرانسه نیست.‌ آیا شما چنین اختیاری برای تصمیم گیری درباره این مساله دارید؟

رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت، اگر تهدیدها از جانب منطقه امن و فراتر از آن را می‌شد در یک چارچوب زمانی درست از بین برد، ترکیه به انجام عملیات نظامی اقدام نمی‌کرد.

دولت ترکیه ۹ اکتبر سال جاری میلادی عملیات چشمه صلح را برای حذف و از میان برداشتن "تروریست‌ها" در شمال سوریه آغاز کرد و در جریان دو توافق جداگانه با آمریکا و روسیه عملیات را متوقف کرد تا به "تروریست‌ها" اجازه خروج از منطقه امن سوریه را بدهد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها