کد خبر 72052

نشریه عبری‌زبان در گزارشی مدعی شد وزیر جنگ رژیم صهیونیستی معتقد است اکنون به دنبال افزایش حملات علیه به سوریه و مقابله با تقویت ایران در این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نشریه عبری‌زبان «اسرائیل هیوم» امروز (جمعه) در گزارشی مدعی شد بنت معتقد است که اکنون زمان حمله به ایران در سوریه است و رژیم اسرائیل می‌تواند به صورت کامل مانع باز شدن جای پای ایران در سوریه شود.

این نشریه با افشای گفت‌وگوهای بنت با مسئولان امنیتی ارشد رژیم صهیونیستی نوشت، او می‌گوید «جمهوری اسلامی اکنون با مشکلات داخلی مانند بحران اقتصادی و اعتراضات مردمی طی چند هفته اخیر گرفتار و مشغول شده» و بهترین زمان برای حمله به مواضع آن در سوریه است.

به نوشته وبگاه «آی24 نیوز» به نقل از این گزارش، وزیر جنگ اسرائیل اعتقاد دارد ارتش این رژیم باید در حملات به سوریه و مواضع [ادعایی] ایران در این کشور و همچنین دیگر کشورهای منطقه فعال‌تر باشد.

بنت به مسئولان دستگاه‌های امنیتی و نظامی اسرائیل هشدار داده که اگر اکنون این حملات انجام نشود، اشتباه بسیار بزرگ و مرگباری – مانند زمانی که با افزایش زرادخانه موشکی حزب‌الله مقابله نکرد – مرتکب خواهد شد و با تکرار سناریوی شکست در جنگ سی‌وسه روزه، این بار در جبهه سوریه یا حتی بدتر از آن مواجه می‌شود.

اسرائیل هیوم همچنین ادعا می‌کند که دلیل کاهش حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه طی روزهای اخیر، تغییر سیاست ایران و تصمیم استراتژیک جمهوری اسلامی برای تلافی‌کردن هر حمله اسرائیل به منافعش در سوریه یا هر نقطه دیگری در منطقه است.

این اظهارات عجولانه و غیرکارشناسی بنت در تضاد آشکار با ارزیابی‌های ارتش و نهادهای نظامی رژیم صهیونیستی است به‌گونه‌ای که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در جلسات خصوصی از احتمال وقوع عملیاتی مشابه حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو علیه تل‌آویو ابراز نگرانی کرده و هشدار داده که نمی‌توان به صورت کامل مانع حضور ایران در سوریه شد.

از سوی دیگر کارشناسان و مشاوران نظامی صهیونیست به تل‌آویو هشدار داده‌اند که همین تغییر سیاست ایران در پاسخ دادن به هر حمله‌ای علیه منافعش به سوریه، نشان می‌دهد که فارغ از اتفاقاتی که در داخل این کشور می‌افتد باز هم تهران از تحولات منطقه‌ای و مخصوصا مبارزه با رژیم اسرائیل غافل نمی‌شود.

/ فارس

ارسال نظر

تازه ها