کد خبر 72000

دولت برلین در اقدامی خصمانه در نظر دارد از هفته آینده، فعالیت جنبش حزب الله لبنان در این کشور را ممنوع اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت فدرال آلمان در اقدامی خصمانه و به پیروی از انگلیس در نظر دارد تا فعالیت جنبش مقاومت حزب الله لبنان را در این کشور ممنوع کند.

روزنامه آلمانی اشپیگل با استناد به اطلاعات به دست آمده از وزارت خارجه، وزارت کشور و وزارت دادگستری این کشور گزارش داد که تمامی فعالیت‌های جنبش حزب الله لبنان از هفته آینده در آلمان ممنوع می‌شود.

بنا بر این گزارش، تصمیم نهایی در این خصوص قرار است هفته آینده در نشست مقامات وزارت داخلی آلمان اتخاذ می‌شود.

در نتیجه این تصمیم خصمانه دولت آلمان، اعضا و فعالیت‌های جنبش حزب الله در آلمان همانند گروه‌های تروریستی داعش و پ ک ک خواهد بود. همچنین استفاده از پرچم و نشانه‌های مربوط به حزب الله در اماکن عمومی در آلمان ممنوع اعلام شد. بنا به نوشته اشپیگل، وزارت دادگستری آلمان در ماه سپتامبر به دادستانی شهر «کارلسروهه» اختیار دادستانی برای تحقیق در خصوص فعالیت‌های حزب الله را داد. در نتیجه این مجوز، دفتر دادستانی فدرال برای پیگیری پرونده‌های مربوط به حزب الله نیازی به اجازه از وزارت دادگستری ندارد.

این درحالیست که پیشتر نمایندگان پارلمان آلمان طرح حزب راست‌گرای افراطی این کشور برای ممنوعیت فعالیت حزب‌الله لبنان در آلمان را رد کرده بودند. این اقدام خصمانه دولت آلمان در حالی قرار است انجام شود که سال گذشته نیز دولت انگلیس در اقدامی مشابه، تمامی فعالیت های حزب الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها