کد خبر 71949

یکی از مهره‌های کلیدی تحقیقات استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا از سوی چند زن به رسوایی جنسی متهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا از سوی چند زن به سوءرفتار جنسی متهم شد.

ساندلند که از مهره‌های کلیدی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکاست از سوی چند زن به رسوایی جنسی در رابطه با برخی مراودات کاری متهم شده است. این اتهامات روز گذشته در مقاله‌ای در دو نشریه «پروپابلیکا» و «پورتلند مونثلی» منتشر شد و تاریخ آن به پیش از سفیر شدن ساندلند برمی‌گردد. هر سه زن می‌گویند از سوی سفیر آمریکا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. با این حال ساندلند تمامی اتهامات را به شدت رد کرد.

اتهامات غیراخلاقی علیه سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا از سوی «نیکول ووگل»، «جانا سولیس» و «ناتالی سیپت» که هر سه موافق افشای هویت خود بودند، مطرح شده است. سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا از جمله شاهدان اصلی پرونده تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ است که در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا نیز حضور پیدا کرد.

محتوای گفت‌و‌گوی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها