کد خبر 71853

دولت چین به دلیل نحوه پوشش اعتراضات هنگ کنگ به خبرگزاری رویترز اعتراض کرد و از این رسانه خواست اصول حرفه‌ای رسانه ای را در انتشار خبرهای مربوط به هنگ کنگ مراعات کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، چین به صورت رسمی به انتشار هدفمند اخبار مربوط به اعتراضات هنگ کنگ توسط خبرگزاری رویترز اعتراض کرد و آن را یک اقدام مذموم و غیرحرفه ای رسانه ای توصیف کرد.

کمیسیونر اداره ویژه روابط خارجی دولت چین روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد یادداشت رسمی اعتراضی درباره اخبار نادرست خبرگزاری رویترز در خصوص هنگ کنگ، تسلیم این رسانه شده است.

این اداره که در هنگ کنگ مستقر است خاطر نشان کرد از رویترز می خواهیم اصول حرفه ای رسانه ای را در انتشار خبرهای مربوط به هنگ کنگ مراعات کند.

بیانیه می افزاید خبرگزاریی مانند رویترز باید در انتشار اخبار صداقت داشته باشد و وقایع را با دقت ثبت و ضبط کرده و منتشر نماید و از انتشار اخبار غلط و اشتباه خودداری کند.

بیانیه تاکید می کند این خبرگزاری باید مسئولیت پذیر بوده و از شایعه پراکنی رسانه ای خودداری کند.

این اداره در پایگاه اینترنتی خود همچنین بدون اشاره به نام رویترز خواستار آن شده است که طرف های دیگر که بیرون از منطقه هنگ کنگ هستند از ورود به مسایل داخلی این منطقه و چین خودداری ورزند.

بیانیه این اداره تصریح می کند که هنگ کنگ متعلق به چین است و مسایل آن جزو امور داخلی چین است و چین درخصوص حق حاکمیت خود با کسی سازش نخواهد کرد و همچنان اصل چین واحد را در این منطقه اجرا می کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها