کد خبر 71847

برنارد آرنولت ثروتمندترین فرد در فرانسه با افزایش سرمایه اش در حال کنار گذاشتن بیل گیتس و صاحب آمازون است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، "برنارد آرنولت" (برنار آرنو) ابرثروتمند فرانسوی که هم‌اینک در لیست 500 نفره "بلومبرگ" از ابرثروتمندان دنیا در رده سوم قرار دارد، در سال جاری میلادی(2019) با رکورد تازه‌ای در میزان ثروتش روبرو شده و ممکن است به زودی با پشت سر گذاشتن "بیل گیتس" و "جف بزوس" به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. او بدون تردید موفق‌ترین ابرثروتمند دنیا در سال 2019 بوده است.

به گزارش عصرایران با وجودی که هم‌اینک برنارد آرنولت 70 ساله مالک برند "لویی ویتون" و بسیاری برندهای تولید کننده کالاهای لوکس دیگر با میزان ثروتی بیش از 104 میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد در اروپا و سومین ابرثروتمند بزرگ جهان پس از "جف بزوس" و "بیل گیتس" است، اما ممکن است افزایش ثروت قابل ملاحظه این ابرثروتمند فرانسوی در سال 2019 به زودی او را به جایگاه ثروتمندترین فرد جهان برساند. بر اساس آمار بلومبرگ این ابرثروتمند فرانسوی در سال 2019 رکورد زده و توانسته با افزودن بیش از 39.1 میلیارد دلار  تنها در عرض یک سال 49 درصد بر میزان ثروتش بیفزاید.

بر اساس آمار بلومبرگ، فاصله او با دو نفر اول لیست ابرثروتمندان جهان 7-8 میلیارد دلار است اما این ثروتمند فرانسوی تنها در سال 2019 با افزایش ثروتی معادل بیش از 39 میلیارد دلار رکورد افزایش ثروت در عرض یک سال  را در میان ابرثروتمندان جهان شکسته است.

سهام شرکت " ال‌ وی‌ ام ‌اچ" (شرکت تولید کالاهای لوکس) که مالک اصلی آن آرنو است اخیرا در بورس پاریس رکورد زده، همچنین اخیرا او برای خرید برند آمریکایی "تیفانی" به مبلغ 16.2 میلیارد دلار توافق کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها