کد خبر 71613

بازارهای سهام اروپایی هفته را صعودی آغاز کردند

بازارهای سهام اروپایی در نتیجه سخنان مشاور امنیت ملی ترامپ مبنی بر احتمال رسیدن به توافق تجاری تا پایان سال و همچنین قرارداد تجاری فروش شرکت محصولات لوکس «تیفانی» آمریکا به یک شرکت معروف فرانسوی روز اول هفته را با یک روند مثبت آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام اروپا امروز دوشنبه اول هفته را با روندی مثبت آغاز کردند که مهمترین دلیل آن خوشبینی نسبت به «مرحله اول» توافق تجاری آمریکا و چین است.

در لحظه آغاز بازارهای سهام در اروپا شاخص «یورو استاکس 600» اروپایی حدود 0/6 درصد رشد کرد. «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی ترامپ روز شنبه اعلام کرد به اصطلاح «مرحله اول» توافق تجاری بین آمریکا و چین هنوز هم می‌تواند تا قبل از پایان سال امضا شود با این حال وی از طرف دیگر تأکید کرد که واشنگتن نمی‌تواند چشم خود را بر روی اعتراضات هنگ کنگ ببندد.

رخدادهای هنگ کنگ در حالی دنبال می‌شود که مخالفان دولت کنونی توانستند در انتخابات شورای شهر این دولت‌شهر یک پیروزی چشمگیر و نمادین به دست آوردند و 90 درصد کرسی‌ها را از آن خود کنند و شکست سختی را بر دولت طرفدار چین تحمیل کردند.

همچنین بازارهای سهام آسیایی نیز به دنبال این نتیجه روند مثبتی در پیش گرفتند  و شاخص MSCI به غیر از ژاپن یک رشد 0/3 درصدی از تجربه کرد.

شاخص سهام شانگهای نیز 0/5 درصد رشد کرد و به 2902 واحد رسید و شاخص «هانگ سنگ» هنگ کنگ نیز بعد از پیروزی مخالفان دولت کنونی و طرفدار چین نیز رشد 500 واحد معادل 1.88 درصد را تجربه کرد و به 27055 واحد رسید. شاخص نیکی در ژاپن نیز 181 واحد معادل 0/7 درصد رشد کرد و شاخص کوسپی کره‌جنوبی نیز 22 واحد یعنی 1.02 درصد افزایش یافت.

در بریتانیا نیز دو حزب کارگر و محافظه‌کار پلتفرم‌های انتخاباتی خود را منتشر کردند و در این راستا حزب کارگر اعلام کرده است که مالیات شرکت‌های نفتی را افزایش خواهد داد و بسیاری از صنایع را ملی خواهد کرد. انتخابات بریتانیا قرار است در تاریخ 12 دسامبر برگزار شود و دو حزب معروف بریتانیا از همین الان رقابت‌های خود را آغاز کرده‌اند.

این انتخابات برای بوریس جانسون بسیار سرنوشت‌ساز است تا بتواند بریگزیت را به پیش ببرد و وی باید از اکثریت کافی برای حمایت از طرح خود را کسب کند.

در بخش اخبار شرکتی نیز شرکت فرانسوی LVMH  که یک شرکت معروف محصولات لوکس و مالک شرکت «بولگاری» است در صدر اخبار قرار گرفت چرا که منابع آگاه به فعالیت‌های این شرکت اعلام کردند برای خرید شرکت جواهرات لوکس آمریکا به نام «تیفانی» به ارزش 16 میلیارد دلار یعنی هر سهم این شرکت 135 دلار به توافق رسیده است.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها