کد خبر 71129

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: پدافند هوایی ارتش یمن با یک فروند جنگنده «F-۱۵» ائتلاف سعودی در استان صعده واقع در شمال این کشور مقابله کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب گفت: پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند جنگنده «F-۱۵» ائتلاف سعودی در استان صعده واقع در شمال این کشور مقابله کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، سریع افزود: پدافند هوایی یک فروند موشک زمین به هوا از نوع «ثاقب» به سمت جنگنده متجاوز ائتلاف سعودی شلیک کرد.

بر اساس این گزارش، پس از شلیک پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی، این جنگنده مجبور به ترک حریم هوایی یمن شد.

سریع  همچنین تاکید کرد که نیروهای یمنی به حفاظت از حریم هوایی این کشور ادامه خواهند داد.

پدافند هوایی ارتش یمن و انصارالله ژانویه ۲۰۱۸ نیز ۳ فروند جنگنده ائتلاف سعودی را منهدم کرده بود.

این اقدام دفاعی در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز حملات موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به خاک عربستان صورت گرفته بود.

نیروهای انصار الله یمن در واکنش به محاصره این کشور و تداوم حملات ائتلاف سعودی، در ۲۳ شهریورماه دو میدان نفتی خریص و بقیق وابسته به آرامکو را هدف قرار دادند که در اثر آن تولید عربستان به نصف کاهش یافت.

اوضاع بغرنج سعودی‌ها در مقابله با پهپادهای رزمندگان یمنی باعث شده تا سعودی‌ها به دنبال هر راهی برای دفاع از آسمان و تاسیسات استراتژیک خود باشند و در کنار گفت و گو با غربی‌ها با روسیه نیز مذاکره کنند، اما بهترین راه برای سعودی‌ها و ائتلاف متجاوز غربی – آمریکایی پایان تجاوز به یمن است تا هم از تلفات انسانی در یمن و همچنین از خسارت‌های مالی طرف‌های درگیر جلوگیری کند./ ایرنا

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها