کد خبر 69877

مجله فوربز گزارش داد

مجله فوربز در گزارشی لیست 10 ثروتمند برتر چین را انتخاب کرده است که «جک ما» بنیان‌گذار گروه «علی بابا» که یک شرکت آنلاین خرید و فروش است برای دومین سال پیاپی با 38 میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین فرد چین انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، مجله فوربز در گزارشی لیست 10 فرد ثروتمند چین را اعلام کرد که در این میان «جک ما» مالک گروه «علی بابا» که یک شرکت خرید و فروش آنلاین و اینترنتی است توانسته است با ثروت 38 میلیارد دلار در سال 2019 در رده اول این لیست قرار بگیرد.

«جک ما» در حالی به عنوان ثروتمندترین فرد چین انتخاب شده است که سال پیش از این یعنی در 2018 نیز توانسته بود با 34 میلیارد دلار همین رده را به خود اختصاص دهد.

فوربز گزارش داده است که در میان ثروتندترین افراد چین با ثروت حداقل 1 میلیارد دلار حدود نیمی از آنها توانسته‌اند ثروت خود را نسبت به سال قبل افزایش دهند و حدود یک چهارم این لیست با کاهش ثروت مواجه شده‌اند.

«راسل فلانری» سردبیر بخش چین مجله فوربز اعلام کرد «اگرچه رشد اقتصادی در چین نسبتا کاهش پیدا کرده است اما برخی از بنگاه‌داران بزرگ اقتصادی این کشور توانسته‌اند راه خود را برای ثروتمندتر شدن پیدا کنند».

کل ثروت 400 نفر از ثروتمندترین افراد چین در سال 2019 بالغ بر 1 تریلیون و 290 میلیارد دلار است و این در حالی است که در سال 2018 میزان ثروت این تعداد از افراد حدود 1 تریلیون و 6 میلیارد دلار بوده است که نشان از رشد 20 درصدی ثروت این افراد در مقایسه با سال گذشته است.

در لیست جدید 400 نفری ثروتمندترین افراد چین حدود 60 نفر جدید وارد لیست شدند و بر اساس مقررات مجله فوربز تنها کسانی می‌توانند در لیست ثروتمندان قرار بگیرند که دارای حداقل ثروتی معادل 1 میلیارد دلار باشند.

نفردوم لیست بعد از «جک ما» مالک شرکت «تنسنت» یعنی «پونی ما هاوتنگ» است که مالک و مدیرعامل این شرکت بزرگ تکنولوژی است و دارای ثروتی معادل 36 میلیارد دلار است.

سومین نفر لیست ثروتمندترین افراد چین در فوربز «هوی کا یان» رئیس هیئت مدیره شرکت «اِوِرگرانده» است که یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه مستغلات در چین است. ثروت وی معادل 27 میلیارد و 700 میلیون دلار است. نام بقیه افراد ثروتمند چین به ترتیب بر حسب میزان ثروت آنها به شرح زیر است:

4. «سان پیاویانگ» رئیس هیئت مدیره شرکت دارویی «جیانگسو هنگروی» با ثروت 25 میلیارد و 800 میلیون دلار

5. «یانگ هویان» نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مستغلات «کامپنی گاردن» با ثروت 23 میلیارد و 900 میلیون دلار

6. «هه ژیانگ‌جیان» بنیان‌گذار شرکت «مدیا گروپ» در حوزه ساخت تجهیزات با ثروت 23 میلیارد و 200 میلیون دلار.

7. «کالین هوانگ» مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک «پیندودو» با ثروت 21 میلیارد و 200 میلیون دلار

8. «ویلیام دینگ» مدیرعامل شرکت بازی‌های موبایلی و آنلاین «نت‌ایز» با ثروت 17 میلیارد و 200 میلیون دلار.

9. «کین یینگلین» و خانواده رئیس هیئت مدیره شرکت توزیعی «مویوان فود استاف» با ثروت 16 میلیارد و 600 میلیون دلار

10. «ژانگ ییمینگ» مدیرعامل شرکت تکنولوژی «بایت دَنس» با ثروت 16 میلیارد و 200 میلیون دلار. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها