کد خبر 69869

آمریکا در حالی که خواستار بازگشت کره شمالی به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای شد رئیس بخش آمریکای شمالی وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد که پنجره فرصت های مذاکره با امریکا روز به روز بسته‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از مقامات سئول اعلام کرده که آمریکا فعالانه خواستار بازگشت کره شمالی به مذاکراتی خلع سلاح هسته ای است که متوقف شده اند. 

این در حالی است که روز گذشته «جو چول سو» رییس بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه کره شمالی گفت: ما فرصت زیادی به ایالات متحده داده ایم و منتظریم تا پایان امسال پاسخی از آنها به دست بیاوریم اما باید بگویم که پنجره فرصت ها هر روز بسته تر می شود.

این مقام کره شمالی که در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته ای در مسکو سخنرانی می کرد گفت پیونگ یانگ در صورت وجود چشم انداز پیشرفت، آماده مذاکره با ایالات متحده است اما علاقه ای به گفتگوی بی حاصل و بدون نتیجه ندارد.

جو تصریح کرد اگر یک عنصر سازنده یا سیگنال های سازنده وجود داشته باشد ما همیشه آماده هستیم تا هر لحظه با آمریکایی ها ملاقات کنیم اما اگر یک جلسه دوباره برای گفتگو باشد که انتظار نتایج ملموسی از آن نداشته باشیم پس ما علاقه مند به صحبت کردن نیستیم.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها