کد خبر 69748

ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه درباره راه اندازی دوباره راکتورهای اراک گفت: این راکتورها دوباره راه افتادند و این تنها تاثیر تحریم های آمریکا است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه در حاشیه نشست عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای به خبرنگاران گفت: مشکلی که درباره پروژه اراک وجود دارد، تقریبا همان است که درباره دیگر عناصر برجام وجود دارد، یعنی،  چگونگی مقاوم‌سازی این پروژه‌ها در برابر فشار تحریم‌های آمریکا. تحریم‌های برون‌مرزی ثانویه نیز که به گونه‌ای نابخردانه و گسترده از سوی آمریکا اعمال شده‌اند در بسیاری از مواقع، عملا موجب ایجاد موانعی در انجام دادن کارهای عادی می‌شود.

ریابکوف همچنین اظهار کرد که سرزنش کردن ایران برای هر قدمی که بر می‌دارد، ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که مخالفان برجام می‌خواهند.

او در این باره گفت: باید به جای دیگری نگاه کرد. اگر چنان تمایل لج‌بازانه و مداومی از سوی آمریکا برای خراب کردن تمامی این‌ها وجود نداشت،  اکنون هیچ سوالی درباره چگونگی اجرایی شدن پروژه بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک وجود نداشت./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها