کد خبر 69694

بازارهای سهام جهان

بازارهای سهام آمریکا دیروز در نتیجه خوشبینی نسبت به توافق آمریکا و چین و همچنین سودآوری شرکت‌های «والت دیزنی» و «کوالکام» رشد اندکی را سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آمریکا دیروز جمعه را با یک رشد اندک به پایان رساندند و این در حالی است که شرکت‌ها همچنان گزارش سوددهی بیش از برآوردها را منتشر می‌کنند.

شاخص سهام داوجونز با رشد تنها 6 واحد معادل 0/02 درصد و شاخص  S & P 500 نیز با رشد0/2 درصد و شاخص نزدک کامپوزیت با 0/4 درصد جلسه دیروز بازارهای سهام را پایان دادند.  

بازارهای سهام آمریکا اگر چه دیروز را با رشد ناچیز به پایان رساندند اما رشد هفتگی آنها رکورزنی کرده است به طوری که شاخص S & P 500  اکنون پنجمین هفته‌ای است که روند رشد را پشت سر گذاشته است و شاخص داوجونز نیز برای سومین هفته متوالی در محدوده مثبت قرار گرفت و نزدک کامپوزیت نیز ششمین هفته متوالی خود را با رشد سپری کرد که حکایت از رکورد جدید بازارهای سهام آمریکا در رشد هفتگی است.

مهمترین دلایل رشد بازارهای سهام خوشبینی نسبت به توافق تجاری آمریکا و چین است که قرار است «مرحله اول» آن با حضور سران دو کشور در یکی از ایالت‌های آمریکا امضا شود.  همچنین انتشار گزارشات سوددهی شرکت‌ها به ویژه دو شرکت «والت دیزنی» و «کوالکام» در رشد هفتگی بازارهای سهام تأثیرگذار بوده است.

دونالد ترامپ دیروز در سخنانی آب سردی بر روی خوشبینی بیش از حد نسبت به توافق آمریکا و چین ریخت و اعلام کرد که تعرفه‌های اعمال شده بر کالاهای چینی را به حالت قبلی خود باز نخواهد گرداند. در ابتدای هفته گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه دو کشور آمریکا و چین برای برداشتن کامل تعرفه‌‎ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

در میان شرکت‌هایی که گزارشات سود فصلی خود را منتشر کردند «والت دیزنی» عملکرد درخشانی از خود نشان داد و سود این شرکت 3.76 درصد رشد کرد و برآوردها حول افزایش درآمدهای این شرکت را پشت سر گذاشت.

شرکت «والت دیزنی» قرار است که هفته آینده شبکه ویدئویی خود را تحت عنوان «دیزنی +» افتتاح کند که شامل بارگذاری صدها ویدئوی کلاسیک، هزاران اپیزود تلویزیونی و همچنین محتواهایی که مخصوص این شبکه هستند از جمله «ماندالوریان» یا همان جنگ ستارگان.  

در طول هفته آینده قرار است شرکت‌های «والمارت»، «ویاکام»، «سیسکو سیستمز» و «انویدیا» سود فصلی خود را اعلام کنند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها