کد خبر 69547

صدراعظم آلمان تاکید کرده که اروپا هنوز در مورد واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران تصمیم گیری نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان در واکنش به گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی خود، مدعی شد با ادامه اقدامات بیشتر از سوی ایران شرایط نیز دشوارتر می‌شود.

صدراعظم آلمان در عین حال تاکید کرده که اروپا هنوز در مورد واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران تصمیم گیری نکرده است.

صدراعظم آلمان این سخنان را در جریان نشست مشترک با «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در جریان نشستی در برلین اعلام کرد.

ایران کاهش تعهدات هسته‌ای خود در برجام را با توجه به عدم انجام تعهدات کشورهای اروپایی و غربی پس از خروج یکجانبه آمریکا عنوان کرده و از شب گذشته گام چهارم کاهش تعهدات خود را به صورت رسمی اجرایی کرد.

این در حالی است که از زمان کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام، مذاکراتی نیز با کشورهای اروپایی برای عادی سازی کانال‌های اقتصادی و مبادلات تجاری و انرژی ایران انجام شده، اما این مذاکرات تا کنون نتیجه‌ای در برنداشته و برهمین اساس نیز تهران به صورت مرحله‌ای کاهش تعهدات خود را در ۴ مرحله گذشته اعلام کرده، هرچند تهران همزمان بازگشت به تعهدات پیشین را در صورت انجام تعهدات متقابل کشورهای اروپایی امکان پذیر دانسته است./ مهر

ارسال نظر

تازه ها