کد خبر 69318

داماد بن علی تصمیم دارد درباره رئیس جمهور سابق تونس افشاگری کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد این روزنامه به نقل از منابعی در نهاد گمرک تونس نوشت، عماد الطرابلسی، داماد زین‌العابدین بن علی، رئیس جمهوری متوفی تونس می‌خواهد قیس سعید، رئیس جمهوری جدید تونس را در جریان مصاحبه تلویزیونی خود در سال ۲۰۱۱ با تلویزیون ملی این کشور قرار دهد. مصاحبه‌ای که در آن قاچاق ارز، سلاح، طلا و الماس را که در پایان دوره بن علی با همکاری کادر گمرکی و حمایت آن انجام داده بود، افشا کرده بود.

روزنامه مذکور اعلام کرد که داماد بن علی اسرار جدیدی را در ارتباط با اسامی کادر گمرکی تونس و فرماندهان امنیتی که در مرزهای این کشور و بنادر دریایی کار می‌کنند، فاش کند.

به نوشته این روزنامه الطرابلسی این فرماندهان را به همکاری با قاچاقچیان و بازرگانان برای قاچاق مواد مخدر، تسلیحات نظامی و واردات کالاهای قاچاق به تونس متهم می‌کند و این مسأله موجب آشوب سیاسی خواهد شد.

وی پیش از این و اوایل دوران حکومت بن علی پیرامون قراردادهای فساد شهادت‌های شوک‌انگیزی داد که جنجال زیادی به پا کرد. الطرابلسی در شهادت‌هایش از ثروت هنگفتی سخن گفت که از طریق تجارت، قاچاق کالا و شراب ضمن تبانی با فرماندهان برجسته در گمرک‌های تونس به دست آمده بود.

شهادت الطرابلسی در آن زمان از شبکه یک تونس پخش شد و او اعلام کرد، سیستم فساد در تونس پس از انقلاب هم ادامه دارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها