کد خبر 69303

با اعلام سخنگوی وزارت خارجه عراق

سخنگوی وزارت خارجه عراق جدایی شماری از سفرا و دیپلمات های عراقی در حمایت از تظاهرات های جاری در عراق را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «أحمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق، اخبار منتشر شده مبنی بر جدایی شماری از سفراء و دیپلمات‌های عراقی در حمایت از تظاهرات‌های جاری در این کشور را تکذیب کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» گفت: وزارت خارجه عراق با کلیه کارمندان و کادر رسمی‌اش در تمامی سطوح به طور کامل در حال فعالیت است و سفراء و هیأت‌های دیپلماتیک این کشور همچنان در حال فعالیت هستند.

این در حالی است که برخی رسانه‌های عربی و محلی از جدایی دو سفیر عراقی از وزارت خارجه این کشور در اعلام همبستگی با تظاهرات‌های مردمی که دور دوم آن از 25 اکتبر جاری آغاز شده، خبر داده بودند.

این منابع مدعی شده بودند که دو سفیر عراقی که یکی از آنها، «حسن الجنابی» سفیر عراق در ترکیه است و نیز هفت دیپلمات دیگر وزارت خارجه، استعفاء کرده‌اند و از وزارت خارجه دولت عبدالمهدی جدا شده‌اند.

اما الصحاف گفت: من به طور قطع این اخبار را تکذیب و رد می‌کنم..اخبار شایع شده درباره حسن الجنابی، سفیر عراق در آنکارا نیز صحت ندارد و ایشان طبق روال مشغول به کار است.

اعتراضات عراق از اول ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و سپس دور دوم آن در ۲۵ اکتبر گذشته از سر گرفته شد. گفته می‌شود این اعتراضات تاکنون دست کم 260 کشته بر جا گذاشته است و تاکنون چندین نماینده و عضو شوراهای استانداری در حمایت از معترضان از پست خود استعفاء کرده‌اند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها