کد خبر 69242

ادامه انتشار گزارش سودآوری شرکت‌ها که بیشتر آنها توانستند برآوردهای وال استریت را جا بگذارند شاخص‌های سهام آمریکا روند رو به رشدی را پشت سر بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا دیشب به دلیل ادامه روند سودآوری شرکت‌ها که بیشتر آنها توانستند پیش‌بینی‌های وال استریت را جا بگذارند همچنان روندی صعودی دارند.

از طرف دیگر خوشبینی نسبت به امضای «مرحله اول» توافق تجاری بین آمریکا و چین و نیز انتشار داده‌های خوب در باره وضعیت اقتصادی آمریکا از جمله وضعیت اشتغال باعث هجوم سرمایه‌گذاران به بازارهای سهام شده است.

در همین راستا شاخص میانگین صنعتی داوجونز حدود 114 واحد معادل 0/42 درصد افزایش یافت و شاخص S & P 500 نیز با رشد 0/37 درصد به 3078 واحد رسید. شاخص نزدک کامپوزیت نیز بیش از دو شاخص دیگر معادل 0/56 درصد رشد تجربه کرد و به 8433 واحد رسید.

با رشدهای دیشب بازارهای سهام آمریکا شاخص داوجونز نیز توانست در محدوده رکورد زنی شاخص S & P 500 قرار بگیرد و از نقطه میانه ماه جولای خود نیز عبور کند.

در بازار دیشب شرکت‌های نفتی به دلیل بالا رفتن قیمت نفت رشد خوبی را سپری کردند و شرکت «شورون» حدود 4.61 درصد افزایش یافت و باعث رشد شاخص داوجونز شد. همچنین شرکت «آندر آرمور» بعد از افشای تحقیقات دولت فدرال در مورد رویه‌های حسابداری این شرکت حدود 19 درصد سقوط کرد و شرکت مک‌دونالد نیز بعد از اخراج «استیو ایستربروک» مدیر عامل خود با کاهش 2.5 درصدی مواجه شد.   

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها