کد خبر 69229

با اعلام رئیس سازمان اطلاعات کره جنوبی

رئیس سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد سومین نشست ترامپ و کیم احتمالا تا قبل از پایان سال 2019 برگزار خواهد شد و رهبر کره شمالی قبل از برگزاری این نشست احتمالا به چین خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش خبرگزاری یونهاپ، "سو هوون"، رئیس سازمان اطلاعات کره جنوبی،‌ در جمع اعضای کمیته اطلاع رسانی مجلس ملی این کشور گفت، سومین نشست رسمی "دونالد ترامپ" و کیم احتمالا قبل از پایان امسال برگزار می شود.

سو افزود،‌ کیم قبل از برگزاری این نشست احتمالا به چین سفر می کند.

ترامپ و کیم برای اولین بار سال گذشته در سنگاپور دیدار کردند و دیدار دوم آنها در فوریه امسال در هانوی بدون نتیجه پایان یافت و موجب توقف مذاکرات کاری نمایندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی شد.

ترامپ اواخر ژوئن امسال در منطقه نظامی در مرز دو کره با کیم دیدار و اعلام کرده بود، مذاکرات کاری دو کشور به زودی از سرگرفته می شود.

مذاکرات کاری نمایندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه فوریه امسال "دونالد ترامپ" و "کیم جونگ اون" در هانوی ویتنام متوقف شد. نمایندگان دو کشور اوایل اکتبر به منظور از سرگیری این مذاکرات به استکهلم سوئد سفر کردند که پس از دیدار نماینده ویژه کره شمالی با همتای آمریکایی اش، کره شمالی با اعلام این مطلب که آمریکا حامل پیشنهاد و ایده تازه ای نیست،‌ از ادامه مذاکرات انصراف داد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها