کد خبر 69221

وزارت دفاع هلند به کشته شدن ۷۰ تن از جمله تعدادی غیرنظامی در حمله جنگنده‌های هلندی به یک کارخانه بمب‌سازی داعش در شمال عراق در سال ۲۰۱۵ اعتراف کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت هلند پیش از این نیز آماری از تعداد کشته شدگان در حویجه در نزدیکی شهر کرکوک ارائه کرده بود.

وزیر دفاع هلند در نامه‌ای برای پارلمان آورده است: بمباران مواضع داعش توسط جنگنده اف ۱۶ هلندی که در عملیات ضدترور تحت امر آمریکا در شب دوم ژوئن شرکت داشت ۷۰ قربانی برجای گذاشت که در میان آنها هم اعضای داعش و هم غیرنظامیان بودند.

در این نامه آمده است: تاکنون بطور روشن معلوم نبود که این حمله چه تعداد تلفات داشته است اما تعداد قربانیان بسیار بیشتر از آنچه در شب حمله ذکر شد بوده است آن هم به دلیل یک سری انفجارها از مهمات انبار شده در داخل ساختمان‌ها.  پس از حمله، انفجارهای ثانویه و متعاقب نیز زخ داد که می‌تواند در نتیجه حمله اولیه به اهداف مشابه باشد. این انفجارها تخریب بخش وسیعی از دیگر ساختمان‌ها را نیز موجب شد.

در ادامه این نامه آمده است: در حمله هوایی دیگری در شهر موصل در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۵ مقرهای داعش هدف گرفته شدند که بعدا معلوم شد یک خانه شخصی بوده است که این هدف‌گیری به دلیل اطلاعات اشتباه بود. ۴ غیرنظامی در این حمله کشته شدند. حوادث حویجه و موصل توسط دادستان‌های هلندی بررسی شده است.

به گفته وزارت دفاع هلند اف ۱۶ های هلندی ۲۱۰۰ حمله در عراق در عملیات ضدداعش از اکتبر ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸  صورت دادند./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها