کد خبر 69151

رییس جمهوری امریکا

رییس جمهوری امریکا، با طرح این پرسش که چرا هویت خبرچینی را که به آغاز روند استیضاح من در کنگره دامن زده است، فاش نمی‌کنید، گفت: فکر می کنم این خبرچین باید «اوبامایی» باشد.

به گزارش بااقتصاد، دونالد ترامپ در حساب کاربری خود در توییتر خواستار افشای هویت خبرچین پرونده اوکراین و پایان دادن به روند استیضاح خود شد.

رییس جمهوری امریکا اعلام کرد:رسانه هایی که با دموکرات ها همکاری می کنند می دانند او کیست، اما نمی‌خواهند هویت وی را فاش کنند. ترامپ از آنها خواست تا هویت خبرچین را افشا کنند و به روند «استیضاح» پایان دهند.

وی افزود: بسیاری از افراد مکالمه تلفنی من با ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهوری، اوکراین را شنیده‌اند و هیچ کس اعلام شکایت در این خصوص نکرده بود. فکر می کنم این خبرچین باید «اوبامایی» باشد. هرچه باشد هویت او باید آشکار شود.»

به‌دنبال آشکارشدن جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و پسرش هانتر بایدن، او مورد انتقاد بسیاری از نمایندگان دموکرات قرار گرفت. ترامپ طی یک تماس تلفنی در 25 ژوئیه از رییس جمهوری اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. به دنبال افشای این موضوع، رییس مجلس نمایندگان امریکا، آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را اعلام کرد.

دموکرات‌ها می‌کوشند به دلیل رسوایی ترامپ در موضوع اوکراین گیت، روند استیضاح وی را کلید بزنند. با این وجود، کاخ سفید اعلام کرد تا زمانی که استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به طور رسمی به تصویب نرسد از همکاری با این پرونده خودداری خواهد کرد.

منبع: اسپوتنیک

 

ارسال نظر

تازه ها