کد خبر 69130

شرکت مک‌دونالد مدیرعامل خود را به دلیل نقض سیاست‌های این شرکت در رابطه با پرسنل از سمت خود اخراج کرد و آقای کریس کمچینسکی رئیس بخش ایالات متحده این شرکت جایگزین وی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شرکت مک دونالد دیروز اعلام کرد که مدیرعامل خود «استیو ایستربروک» را به دلیل نقض سیاست‌های این شرکت درباره رابطه با کارمندان خود از سمت خود برکنار کرده است.

هیئت مدیره این شرکت بزرگ غذایی همچنین اعلام کرده است که آقای «ایستربروک» با پرسنل خود رابطه خوبی نداشته و در مورد آنها قضاوت‌های نادرست داشته است و این بر خلاف سیاست‌های شرکت است.

مک‌دونالد جزئیات بیشتری در مورد سیاست‌های شرکت به ویژه در رابطه با پرسنل خود و همچنین نوع تخلف مدیرعامل خود ارائه نکرده است.

هیئت مدیره مک‌دونالد آقای «کریس کمچینسکی» 51 ساله را جایگزین «ایستربروک» کرد.

«استیو ایستربروک» در واکنش به خبر اخراج خود نوشته است که «این یک اشتباه بود. اما صرف‌نظر از سیاست‌گذاری شرکت من با تصمیم هیئت مدیره شرکت برای رفتن از این شرکت موافقم».

«ایستربروک» که 52 سال سن دارد در سال 2015 به عنوان مدیرعامل مک‌دونالد انتخاب شد و پیش از این مسئول برند این شرکت بود و قبل از آن نیز رئیس بخش بریتانیا و همچنین اروپای شمالی مک‌دونالد بوده است.

از زمانی که «استیو ایستربروک» به عنوان مدیرعامل شرکت در سال 2015 انتخاب شده قیمت سهام این شرکت 96 درصد افزایش پیدا کرده است و به 193 دلار و 93 سنت رسیده است که حکایت از کارنامه درخشان آقای «ایستربروک» دارد.

«جو ارلینگر» رئیس بازارهای بین‌الملل شرکت مک‌دونالد نیز بعد از اخراج «ایستربروک» به عنوان رئیس بخش ایالات متحده این شرکت خواهد شد که بیش از 14 هزار رستوران زنجیره‌ای را تحت هدایت خود دارد. این سمت پیش از این در اختیار آقای «کریس کمچینسکی» بوده است که اکنون به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شد.

شرکت مک‌دونالد در گزارش سود سه ماهه سوم خود کمتر از حد انتظار عمل کرد و بعد از دوسال میزان سود واقعی اعلام شده این شرکت کمتر از پیش‌بینی‌ها بود.

 

ارسال نظر

تازه ها