کد خبر 69102

طبق گفته خبرگزاری های روسیه ترکیه ای ها در شرق فرات به نیروهای آمریکایی حمله کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای آورد: اطلاعاتی به دست آورده‌ایم که نشان می‌دهند کاروان نظامی آمریکایی سوم نوامبر در مسیر ام ۴ به سمت مرزهای مشترک با عراق در شش کیلومتری غرب شهرک تل تمر هدف گرفته شده است.

این وزارتخانه تصریح کرد: این حمله از اراضی صورت گرفته که تحت کنترل شورشیان مسلح مورد حمایت ترکیه موسوم به "ارتش ملی" هستند.

طبق این بیانیه، این حمله هیچ تلفاتی نداشته است.

در این راستا منابع رسانه‌ای در استان حسکه سوریه به خبرگزاری آلمان گفتند، کاروان نظامی آمریکایی در منطقه‌ای مرتفع در غرب شهرک تل تمر که تحت کنترل مزدوران ارتش ترکیه است هدف قرار گرفته است.

این منابع افزودند، نیروهای آمریکایی در حال حاضر در پایگاه قسروک در ۷۰ کیلومتری غرب قامشلی برای عزیمت شبانه به سمت مرزهای عراق و سوریه مستقر هستند.

این در حالی است که سخنگوی رسمی نیروهای مزدور ترکیه موسوم به "ارتش ملی سوریه" به خبرگزاری آلمان خبر هدف گرفته شدن کاروان آمریکایی در منطقه تحت کنترل مخالفان در حومه شمال غربی حسکه را تکذیب کرد.

ترکیه با حمایت شورشیان "ارتش آزاد سوریه" که اکنون نام خود را به "ارتش ملی" سوریه تغییر داده در نهم اکتبر عملیات نظامی "چشمه صلح" را علیه کردهای شمال شرق سوریه آغاز کرد، این تحرک بعد از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از منطقه بخصوص از محدوده منطقه عملیات شروع شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در آن زمان به همتای ترکیه‌ای خود درباره هرگونه هدف گرفته شدن و آسیبی به سربازان آمریکایی هشدار داده و گفته بود، اگر چنین اتفاقی بیفتد منجر به "مشکلات بزرگی" خواهد شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز روز یکشنبه گزارش داد، یک عضو تیم پزشکی آمریکایی از تایلند در اثر حمله ترکیه به روستای رشیدیه در حومعه تل تمر در شمال شرق سوریه جان خود را از دست داد.

در واکنش به این خبر، وزارت دفاع ترکیه نیز در بیانیه‌ای هرگونه گزارش رسانه‌ای درباره حمله نیروهای ترکیه‌ای به کشورهای عضو ناتو را رد کرد./hdskh

 

ارسال نظر

تازه ها