کد خبر 69003

یک قاضی فدرال دولت آمریکا از اجرای دستور جدید مهاجرتی ترامپ مبنی بر منع ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به کشور جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش روز گذشته(شنبه) روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز، ترامپ به دستگاه های نظارتی دستور داده از پذیرش مهاجران احتمالی که قادر به اثبات داشتن بیمه سلامت نیستند، خودداری کنند.  

قاضی «مایکل سایمون» که در زمان دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا منصوب شده است، گفت: دستوری که ترامپ در چهارم اکتبر (۱۲ مهر) صادر کرده، احتمالا قانون مهاجرت را نقض می کند.

وی به منظور آگاهی از استدلال های حقوقی کامل چهار هفته زمان داده اما گفته که فکر می کند ترامپ در تلاش های خود برای جلوگیری از تبدیل شدن مهاجران به یک فشار اجتماعی زیاده روی کرده است.

سایمون همچنین گفته که معیارهایی که رئیس جمهور در رابطه با بیمه سلامت تعیین کرده، کارآمد نیست.

روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» نیز در همین زمینه نوشت: هفت شهروند و سازمان غیر انتفاعی در آمریکا چهارشنبه هفته پیش شکایتنامه ای را تنظیم و اعلام کردند که دستور ترامپ مانع ورود تقریبا دو سوم از همه مهاجران قانونی احتمالی خواهد شد.

در شکواییه آنها آمده است این قانون تعداد زیادی از مهاجرانی را که با حمایت روادید خانوادگی وارد آمریکا می شوند کاهش یا کاملا حذف می کند.

طبق دستور ترامپ از ورود مهاجران به کشور جلوگیری خواهد شد مگر اینکه تا ۳۰ روز بعد از ورود به کشور تحت بیمه سلامت قرار بگیرند یا به اندازه کافی منابع مالی برای تامین هزینه های پزشکی خود داشته باشند.

پیش از این نیز بارها قضات فدرال از سیاست های مهاجرتی ترامپ ممانعت کرده اند.

چندی پیش قاضی فدرال دستور ترامپ را درباره تقاضای پناهندگی مهاجران از آمریکای مرکزی منع و آن را خودسرانه توصیف کرده بود.

مقام های دولت آمریکا مدعی هستند اگر این افراد واقعا پناهجو باشند می توانند در هر کشور امنی در مسیر خود توقف کنند و این حقیقت که آنها به سفر خود ادامه می دهند تا خود را به آمریکا برسانند نشان می دهد که آنها پناهجو نیستند بلکه مهاجران سنتی هستند که به امید یافتن شغل و یا ملحق شدن به اعضای خانواده خود این سفر را آغاز می کنند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها