کد خبر 67128

وزیر دفاع قطر گفت: اگر به ایران اجازه افزایش صادرات نفتش داده شود امکان دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خالد بن محمد العطیه وزیر دفاع قطر وقوع جنگ میان ایران و آمریکا را غیر محتمل دانست.

وی افزود: با وجود اینکه برخی طرف‌ها سعی کردند جنگی در منطقه رخ دهد، اما معتقدم جنگی نخواهد بود، برخی‌ها سعی کردند آمریکا را به جنگ با ایران بکشانند اما به دلیل درایت رئیس‌جمهور آمریکا شکست خورد.

وزیر دفاع قطر درباره امکان دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران هم گفت: امیدواریم این دیدار صورت گیرد، این امر نیازمند انعطاف است و چنانچه به ایران اجازه افزایش صادرات نفتش داده شود ممکن است شاهد حضور طرف ایرانی در میز گفت‌وگو باشیم. من اطلاعاتی در این باره ندارم.

العطیه از روابط راهبردی کشورش با واشنگتن سخن گفت و افزود: تفاهماتی با آمریکا درباره استفاده از پایگاه العدید وجود دارد و هماهنگی به شکل روزانه میان طرفین در این باره وجود دارد.

وی اخبار مربوط به انتقال پایگاه مذکور از قطر را رد کرد.

دربار حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه و محکومیت آن از سوی اتحادیه عرب هم گفت: تصمیمات اخیر اتحادیه عرب به گونه ای بود که گویا هیئت غیرعربی دعوت به تجزیه سوریه می کند. ترکیه مایل به تمامیت ارضی سوریه است.

وزیر دفاع قطر درباره بحران میان دوحه و چهار کشور عربی هم تاکید کرد: شیخ صباح الجابر الصباح امیر کویت تنها طرف مقبول از سوی همه  است. کشورهای تحریم کننده قطر در وهله اول باید با خودشان آشتی کنند. ما اهتمامی به این موضوع نداریم و تمرکزمان بر توسعه و شکوفایی کشورمان است.

درباره تهدیدات علیه قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ هم با لحنی تمسخر آمیز گفت: تهدیدی برای کشور ما وجود ندارد مگر عدم راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ است./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها