کد خبر 66804

نخست وزیر نیوزلند درباره اقدامات این کشور دربرابر خشونت انلاین گفت: تصمیم داریم تا اقدامات علیه خشونت آنلاین را شدیدترین اجرا خوهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند چند ماه پس از آن مطرح شد که یک برتری طلب سفیدپوست به صورت آنلاین اقدام به تیراندازی و قتل عام در دو مسجد در کرایست‌چرچ کرد.

این حمله در ۱۵ مارس سال جاری میلادی که به کشته شدن ۵۱ مسلمان منجر شد به صورت آنلاین توسط فرد مهاج در فیسبوک،‌ توئیتر، یوتیوب، واتس اپ و اینستاگرام پخش شد.

نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد، دولتش ۱۰.۷۳ میلیون دلار برای بازه زمانی چهار ساله و به منظور ارتقای توانایی کشور در راستای یافتن، متوقف کردن و ریشه کنی سریعتر مفاهیم تروریستی و خشونت‌آمیز سرمایه گذاری کرده است.

وی در یک نشست خبری گفت، این سرمایه گذاری باعث دو چندان شدن تحقیقات، اقدامات اطلاعاتی، جلوگیری از وقوع جرایم خشونت آمیز و تروریستی در وزارت امور داخلی کشور می‌شود.

در بیانیه دولت نیوزیلند نیز آمده، گروهی جدید از ۱۷ تن قرار است به بررسی و رهگیری چنین مفاهیم تروریستی و خشونت آمیز بپردازد. اختیارات جدید این وزارت خانه شامل تحقیقات و پیگرد قانونی جرایم رخ داده در فضای مجازی و همکاری با شرکای داخلی و خارجی است.

نخست وزیر نیوزیلند همچنین گفت: جهان مجازی ما باید خوب باشد تا بتوانیم در آن به تبادل ایده‌ها، اشتراک فناوری و حفظ آزادی‌های مدنی بپردازیم و نیوزیلند را از چنین مفاهیمی در امان بداریم. مقابله با خشونت‌های افراط گرایی یک بخش مهم در واکنش ما به حملات ۱۵ مارس است.

وی همچنین به حمله اخیر در آلمان نیز اشاره کرد و آن را نمونه دیگری از تهدید افراط گرایی آنلاین دانست.

 

ارسال نظر

تازه ها