کد خبر 66305

در بازار های معاملات جهانی طلا با افزایش قیمت هر روزه مواجه است و از ثبات نسبی برخوردار است در صورتی که دلار هر روز در حال نوسان است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، به علت بلاتکلیفی در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در آستانه انتشار نتیجه نشست سپتامبر فدرال رزرو که می‌تواند آینده کاهش نرخ بهره را روشن کند، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه ثابت ماند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی 34 سنت افزایش 1505.85 دلار فروخته شد و همچنان بالای سطح کلیدی 1500 دلار باقی ماند. طلا روز گذشته یک درصد افزایش یافته بود

آمریکا روز سه‌شنبه محدودیت‌های ویزایی برای مقامات چینی اعمال کرد. همچنین ترامپ گفته است در صورتی‌که که پیشرفتی در مذاکرات صورت نگیرد، بر واردات از چین در 15 اکتبر تعرفه‌هایی اعمال خواهد شد.

پیتر فرتیگ، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «پیش‌دستی در ممانعت از سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران آمریکایی در شرکت‌های چینی یا محدود کردن شرکت‌های چینی در بازار آمریکا، همگی نشان از این دارد که خط روشنی وجود ندارد که آیا امریکا می خواهد توافق تجاری با چین داشته باشد یا نه.»

سرمایه‌گذاران اکنون در انتظار نتیجه نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو هستند تا به سرنخ‌هایی از سیاست‌های پولی این بانک دست یابند.

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی کاهش یافت و این فلز گران بهار را برای مالکان دیگر ارزها ارزان‌تر ساخت./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها