کد خبر 66290

بازارهای سهام اروپایی نسبت به مذاکرات تجاری امریکا و چین واکنش خوشبینانه نشان دادند و به این ترتیب شاخص دکس آلمان با 1 درصدی بیشترین رشد را در بین سایر شاخص‌های سهام تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام اروپایی صبح روز چهارشنبه در نتیجه خوشبینی نسبت به مذاکرات تجاری آمریکا و چین و صحبت‌های دولت چین مبنی بر تمایل این کشور برای یک توافق تجاری محدود روندی صعودی را طی کردند.

روز سه‌شنبه دولت آمریکا 28 نهاد و شرکت چینی را به دلیل نقض حقوق بشر نسبت به مسلمانان اویغور در فهرست سیاهه تجاری خود قرار داد.

در همین حال، «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که این نهاد مالی عظیم آمریکا نسبت به کاهش نرخ بهره منعطف است تا بتواند ریسک‌های تجاری را کاهش دهد و با رکود اقتصادی در جهان مقابله کند. وی همچنین تأکید کرد که فدرال رزرو نسبت به اتخاذ یک «رویه مناسب» متعهد است.

در یک نظرسنجی انجام گرفته حدود 80 درصد معامله‌گران بر این عقیده هستند که فدرال رزرو آمریکا در جلسه انتهای اکتبر خود برای بار سوم نرخ بهره رسمی این کشور را کاهش خواهد داد و حدود 40 درصد آنها عنوان کردند که بانک مرکزی آمریکا در ماه دسامبر نیز نرخ بهره را برای چهارمین بار کاهش خواهد داد.

در بریتانیا مجله تایم گزارش داد که اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده است تا در مورد معاهده بریگزیت گفتگو کند و مکانیسمی را فراهم کند تا ایرلند شمالی بتواند بعد از چند سال موانع تجاری جدیدی را در دستور کار خود قرار دهد.

در بازارهای سهام اروپایی شرکت‌های تلکام، مسافرتی و همچنین سهام بازار خودرو بهترین عملکرد را داشتند. در همین راستا بازارهای سهام اروپایی واکنش مثبتی نسبت به این رویدادها نشان دادند. شاخص «دکس 30» آلمان با رشد 1 درصدی بیشترین رشد را در بین سایر شاخص‌های سهام اروپایی تجربه کرد. شاخص «فوتسی 100» لندن 0/4 درصد افزایش پیدا کرد و شاخص «کک 40» فرانسه 0/8 درصد صعودی شد و «آیبکس 35» اسپانیا نی رشد 0/4 درصدی را از سر گذراند و «فوتسی  ام آی بی» ایتالیا نیز 0/7 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها