کد خبر 66278

طبق گفته زندانی های رژیم صهیونیستی در این زندان ها 80 نوع شکنجه علیه زندانیان اعمال می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیئت مستقل حقوق بشر در نشستی در شهر غزه در رابطه با شیوه‌های شکنجه در زندان‌های رژیم صهیونیستی بیان کرد که تاکنون ۸۰ نوع شکنجه را در زندان‌های این رژیم ثبت کرده است.

میرفت نحال هماهنگ کننده بخش حقوقی مرکز حقوق بشر "میزان" در سخنانی در این نشست عنوان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از لحظه بازداشت فلسطینیان شکنجه و آزار و اذیت آنان را شروع می‌کند.

از سوی دیگر، مدیر مرکز حقوق بشر "ضمیر" نیز با اشاره به اینکه تمامی قوانین و معاهدات بین‌المللی بر ضرورت حمایت از حقوق بازداشت شدگان تاکید دارد، افزود که رژیم صهیونیستی به طور میانگین روزانه ۲۰ فلسطینی را بازداشت می‌کند و تقریبا دو نفر را آزاد می‌کند و این یعنی اینکه تعداد بازداشت شدگان نسبت به آنانکه آزاد می‌شوند، بسیار بیشتر است.

همچنین رئیس بخش مطالعات و مستندسازی هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین تصریح کرد که هر فلسطینی بازداشت شده لااقل یک مرتبه شکنجه در زندان‌های رژیم صهیونیستی را تجربه کرده است و از سال ۱۹۶۷ تا به امروز، ۷۳ اسیر فلسطینی در جریان بازجویی و در زندان‌های صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

عبدالناصر فروانه خاطرنشان کرد که بازداشت اسرای فلسطینی به سیاستی هدفمند و مرسوم در زندان‌های رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و هزاران نفر از فلسطینیان بازداشت شده حتی آنانکه آزاد شدند، از اثرات و پیامدهای شکنجه در زندان‌های رژیم صهیونیستی رنج می‌برند.

وی بر ضرورت مراجعه رهبران فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی به منظور محاکمه سران جنایتکار رژیم صهیونیستی به سبب شکنجه اسرای فلسطینی تاکید کرد.

طبق آمارهای رسمی، هم اکنون ۵۷۰۰ فلسطینی از جمله ۲۳۰ کودک و ۴۸ زن در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر و ۵۰۰ نفر هم تحت بازداشت موقت و ۱۸۰۰ نفر هم بیمارند که ۷۰۰ نفر از آنان نیازمند درمان فوری هستند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها