کد خبر 66141

در حالی که اقتصاددانان و کارشناسان انتظار داشتند که میزان تولیدات صنعتی آلمان 0/1 درصد کاهش پیدا کند اما اداره آمار المان اعلام کرد که تولیدات این کشور 0/3 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میانگین تولید صنعتی آلمان به صورت شگفت‌انگیزی در ماه آگوست افزایش پیدا کرد اما تحلیل‌گران بر این باورند که این افزایش ناچیز در تولیدات صنعتی المان نشانه اتمام کاهش فعالیت‌های تولیدی این کشور که در وضعیت رکودی قرار دارد محسوب نمی‌شود.

اداره آمار آلمان اعلام کرد تولید صنعتی آلمان 0/3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و شگفتی آنجا رخ داد که اقتصاددانان برآورد کرده بودند که تولید صنعتی این کشور 0/1 درصد کاهش خواهد یافت.

1

وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد که افزایش تولید صنعتی این کشور بیشتر مربوط به افزایش تولید کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای بود. تولید 0/7 درصد افزایش پیدا کرد در حالی که تولیدات بخش صنعت ساختمان با کاهش 1.5 درصدی مواجه شد.

بخش تولید صادرات‌محور آلمان پیش از این در وضعیت رکودی قرار داشت و کل اقتصاد این کشور را تحت تأثیر قرار داده بود. اقتصاددانان انتظار دارند که کاهش رشد این بخش از تولید درسه ماهه سوم سال باز هم ادامه داشته باشد.

بی‌ثباتی در برنامه‌ریزی بریتانیا در جدایی از اتحادیه اروپا و همچنین منازعه تجاری گسترده بین دو اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین و آمریکا دلیل اصلی کاهش فعالیت بخش تولید آلمان است که نیروی کار این کشور را به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

«توامس گیتسل» اقتصاددان گروه بانکی VP در گزارشی اعلام کرد: «صرف نظر از اینکه تولید صنعتی آلمان ما را وادار می‌کند به دقت توسعه اقتصادی آلمان در سه ماهه سوم را در نظر داشته باشیم، اما این تصور که اقتصاد آلمان در آستانه خروج از رکود است بیشتر سرگرم‌کننده است».

وی همچنین اضافه می‌کند: «متاسفانه باید این را مورد ملاحظه قرار بدهیم که داده‌های مربوط به تولید صنعتی آلمان در ماه آگوست تصادفی است و تکرار نمی‌شود. ما انتظار داریم که تولید ماه سپتامبر کاهش پیدا کند و این بدین معنی است که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم احتمالا کاهش اندکی را تجربه خواهد کرد».

 میزان تولید آلمان در ماه جولای 0/4 درصد نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافت در حالی که در ابتدا گزارش شده بود که میزان کاهش 0/6 درصد است. روز دوشنبه داده‌ها نشان داد که سفارش صنعتی آلمان بیشتر از انتظار کاهش یافت.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها