کد خبر 66112

در آستانه مذاکرات تجاری آمریکا و چین شاخص‌های سهام آسیا اگرچه امروز سه‌شنبه رشد داشتند اما احتیاط شدیدی بر بازارهای سهام حاکم است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بازارهای سهام آسیا امروز سه‌شنبه در آستانه مذاکرات تجاری آمریکا و چین که قرار است دو روز دیگر در تاریخ 10 اکتبر آغازشود رشد کردند.

بازارهای سهام چین بعد از یک هفته تعطیلی به دلیل روز ملی چین دوباره فعالیت خود را از سر گرفتند اما در آستانه آغاز مذاکرات چین با آمریکا با احتیاط عمل کردند اگرچه شاخص‌های سهام این کشور رشد داشتند.

شاخص نیکی ژاپن 1 درصد رشد کرد و شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن رشد 0/73 درصدی را تجربه کرد که مهمترین دلیل این رشد افزایش قیمت سهام در بخش‌ تکنولوژی بازارهای کره جنوبی و تایوان بود.

قیمت سهام شرکت «سامسونگ الکترونیکز» بعد از اعلام افت سود خود 1.2 درصد رشد کرد. این شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی اعلام کرد که سود عملیاتی سه‌ماهه سوم این شرکت به دلیل ضعف اقتصاد جهانی 56 درصد افت خواهد کرد اما این رقم بسیار کمتر از میزانی است که کارشناسان برآورد کرده بودند که همین امر باعث افزایش قیمت سهام این شرکت شد.

شاخص سهام در تایوان 0/7 درصد رشد کرد  و به بالاترین حد خود در 5 ماهه اخیر رسید و شاخص سهام هنگ‌کنگ نیز بعد از اینکه رئیس این منطقه خودمختار اعلام کرد که از قوانین اورژانسی استفاده نخواهد کرد رشد کرد.

شاخص «کوسپی» کره جنوبی نیز در آستانه مذاکرات تجاری رشد 1 درصدی را تجربه کرد.

در بازار سهام چین شاخص سهام شانگهای 0/3 درصد افزایش یافت که نشان دهنده احتیاط سهامداران در آستانه مذاکرات تجاری آمریکا و چین است.

میزان مصرف کالاهای خرده‌فروشی  در خلال تعطیلات روز ملی چین امسال دوباره در مسیر رشد قرار گرفت. اما تحقیق مؤسسه خصوصی کایکسین چین نشان داده است که بخش خدمات در این کشور کمترین سرعت رشد در 7 ماهه اخیر را داشته است. این شاخص در ماه سپتامبر در نقطه 51.3 قرار گرفت در حالی که در ماه آگوست این شاخص 52.1 بود.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها