کد خبر 65989

کردهای شمالی سوریه با خبر تهدید حمله ترکیه به شمال سوریه، باعث شد تا کردهای سوری به خیابان بی آیند و اعتراض کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، صدها تن از کردهای سوریه در نزدیکی شهر راس العین در شمال این کشور و در مرزهای ترکیه -که بیشتر ساکنان آنها را کردها تشکیل می‌دهند- علیه تهدید اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به آغاز حمله جدید در شرق فرات تظاهرات کرده و این تهدیدات را محکوم کردند.

آنکارا بارها در چند ماه اخیر به آغاز عملیاتی در سوریه تهدید کرده و نارضایتی خود را از اقدامات واشنگتن برای ایجاد منطقه امن در سوریه، ابراز داشته است.

تظاهرکنندگانی که در مرزها و در نزدیکی راس العین تجمع کردند، شعارهایی علیه اردوغان سرمی‌دادند. سپس آنها چند کیلومتری را طی کردند تا به پایگاهی در نزدیکی روستای تل ارقم واقع در منطقه تحت کنترل ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، همپیمان کردها رسیدند.

احمد محمد سالم (۵۲ ساله)، یکی از تظاهرکنندگان اظهار کرد: ما به دنبال جنگ نیستیم و صلح می‌خواهیم اما هرگز از خاک سرزمینمان دست نخواهیم کشید و در مناطق خود خواهیم ماند و مقاومت خواهیم کرد.

اردوغان روز شنبه در سخنرانی تلویزیونی از انجام کارهای مقدماتی و آمادگی‌های لازم و نیز تدوین طرح‌ها و صدور دستورالعمل‌های لازم برای عملیات قریب الوقوع در شرق فرات خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که این حمله در اسرع وقت امروز یا فردا آغاز می‌شود.

او افزود: این عملیات را به صورت زمینی و هوایی در شرق فرات اجرا خواهیم کرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها