کد خبر 65931

دومین افشاگر اطلاعاتی آمریکا نیز قرار است در پرونده رسوایی اوکراین گیت علیه رئیس‌جمهور آمریکا شهادت دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دومین افشاگر اطلاعاتی آمریکا نیز قرار است در پرونده رسوایی اوکراین گیت علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شهادت دهد.

شبکه‌ ای بی سی نیوز نوشت: مارک زید، وکیل فرد افشاگری که زنگ‌های هشدار را برای دونالد ترامپ در ماجرای اوکراین به صدا درآورد و سبب به راه افتادن تحقیقاتی برای استیضاح وی شد، به شبکه‌ای بی سی نیوز گفت افشاگر دوم نیز پس از گفتگو با بازرس کل قرار است در این پرونده شهادت دهد.

مارک زید در گفتگو با «جرج استفاناپلوس» مجری شبکه‌ای بی سی نیوز تصریح کرد: دومین فرد نیز که به عنوان «مقامی اطلاعاتی» معرفی شده، اطلاعات دست اولی را درباره برخی اتهاماتی دارد که در شکایت اصلی به آن‌ها اشاره شده است. مارک زید همچنین از مصاحبه مایکل اتیکسون، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا با افشاگر دوم در این پرونده خبر داد.

پایگاه اینترنتی‌ ای بی سی نیوز در ادامه نوشت: وجود دومین افشاگر، خصوصا فردی که می‌تواند بطور مستقیم درباره حوادثی صحبت کند که در ارتباط با مکالمه رئیس جمهور در پرونده اوکراین است، می‌تواند از پافشاری ترامپ بر غیردقیق بودن شکایت انجام شده از وی بکاهد.

مارک زید همچنین تصریح کرد: هر دو نفر از این مقامات افشاگر از حمایت کامل قانونی برخوردارند که طبق آن افراد افشاگر را از اخراج شدن به عنوان اقدامی انتقام جویانه محافظت می‌کند.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ ۲۶ سپتامبر نسخه غیرمحرمانه‌ای از شکایت یک افشاگر را که به جزییات تماس تلفنی ترامپ و «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین پرداخته بود، منتشر کرد.

در نسخه اصلی هفت صفحه‌ای این شکایت، اعلام شده بود ترامپ از یک قدرت خارجی خواسته تا تحقیقاتی را در خصوص «جو بایدن» رقیب سیاسی خود و پسرش به انجام برساند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها