کد خبر 65870

به دنبال اعلام شرکت اپل مبنی بر افزایش 10 درصدی معادل 8 میلیون دستگاه «آیفون 11» که در ماه سپتامبر رونمایی شد قیمت سهام این شرکت به 227 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از «سی ان بی سی»، شرکت اپل بعد از اینکه اعلام کرد قصد دارد میزان تولید آیفون 11 که جدیدترین محصول این شرکت است را افزایش دهد با رشد سهام مواجه شد به طوری که اکنون قیمت هر سهم این شرکت 227 دلار است.

به دنبال استقبال از محصول جدید شرکت «اپل» و افزایش سفارش این محصول این شرکت به تولیدکنندگان اعلام کرد که میزان تولید این محصول را 8 میلیون دستگاه افزایش دهند که معادل رشد 10 درصدی در میزان تولیدات این شرکت است. میزان تولید محصول آیفون 11 حدود 80 میلیون دستگاه بوده که 10 درصد این میزان معادل 8 میلیون دستگاه است که حکایت از استقبال مشتریان اپل از این محصول جدید است.

تا پیش از این، این شرکت نسبت به ثبت سفارش مشتریان بسیار محافظه‌کارانه عمل می‌کرد به طوری که مییزان سفارش ثبتشده برای محصول جدید کمتر از میزان سفارش «آیفون ایکس آر» در سال گذشته است، اما بعد از این افزایش تولید 10 درصدی، اکنون تولید مدل آیفون 11 در مقایسه با سال قبل افزایش خواهد داشت.

آمارها از میزان استقبال از جدیدترین محصول آیفون 11 نشان می‌دهد که اکثر سفارشات مربوط به مدل‌های ارزان‌تر این محصول یعنی «آیفون 11» و «آیفون 11 پرو» بوده است و این در حالی است که میزان سفارش برای بالاترین مدل محصول جدید اپل یعنی «آیفون 11 پرو مکس» که قیمت اولیه آن 1099 دلار است، کاهش یافته است.

اما تولیدکنندگان همچنان احساس نگرانی می‌کنند و ترس این را دارند که افزایش تولیدات این محصول ممکن است در بازار به فروش نرود. یکی از اعضای اصلی هیئت مدیره اپل گفته است: «تقاضا برای این محصول بسیار خوب است اما باید مواظب باشیم که بیش از حد خوشبین نباشیم. امیدوارم که میزان فروش امسال از سال گذشته بیشتر باشد».

شرکت «اپل» سه محصول جدید خود را ماه گذشته رونمایی کرد و قیمت اولیه مدل‌های جدید را کاهش داد آن هم با وجودی که از دوربین‌های باکیفیت‌تری بهره می‌برند. ارزان‌ترین مدل آیفون 11 اکنون در بازار 699 دلار است در حالی که ارزان‌ترین مدل سال گذشته شرکت اپل یعنی «آیفون ایکس آر» 749 دلار بود.

123

شرکت اپل بعد از افزایش تولید محصول جدید با رشد سهام در بازارهای بورس آمریکا روبرو شد به طوری که اکنون قیمت سهام آن 227 دلار است. اپل در ماه‌های اخیر با رشد سهام روبرو شده است و ارزش این شرکت که مدت‌ها زیر یک تریلیون دلار بود اکنون دوباره به بالای 1 تریلیون دلار رسیده است.  

در ماه ژوئن امسال ارزش هر سهم اپل 170 دلار بود اما در 6 ماه اخیر رشد بسیار خوبی در قیمت سهام این شرکت صورت گرفته به طوری که در چند ماه اخیر شاهد رشد نزدیک به 60 دلاری هر سهم این شرکت بوده است. ارزش بازار شرکت اپل اکنون «1 تریلیون و 30 میلیارد دلار» است.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها