کد خبر 65836

الحلبوسی رئیس پارلمان عراق درباره اعترضات این روزهای عراق گفت: دولت باید هرچه سریعتر خواسته مردم را برآورده کند و اعتراضت را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شبکه سومریه نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با نمایندگان معترضان اظهار کرد: دولت و نهادهایش در برآورده کردن خواسته‌های معترضان بسیار تأخیر کرده است.

وی متعهد به ارائه اسامی فاسدان به دادگاه شد و گفت که اهمیت مبارزه با فساد کمتر از مبارزه و نبرد با تروریسم نیست و فساد و تروریسم دو خطر موازی برای عراق هستند.

الحلبوسی افزود: مبالغ مالی به خوانواده‌های فقیر و نیازمند در عراق اختصاص داده خواهد شد و توافقی برای تضمین حقوق بازنشستگان حاصل شده است.

رئیس پارلمان عراق همچنین از ثبت‌نام بیکاران در وزارت دفاع این کشور خبر داد و به کسر بخشی از حقوق مناصب ارشد و اختصاص آن به آموزش کادرها و فارغ التحصیلان در عراق و خارج از این کشور اشاره کرد.

این مقام عراقی ادامه داد: مشکل فساد در عراق درعدم تکمیل طرح‌های مختلف خلاصه می‌شود و ما خواستار دور زدن بوروکراسی برای تسریع در روند تکمیل این طرح‌ها هستیم.

یک منبع پارلمانی عراقی شامگاه شنبه گفت: الحلبوسی و نمایندگان معترضان امروز در داخل مجلس نمایندگان دیدار کردند.

وی افزود، الحلبوسی با نمایندگان تظاهرکنندگان به بررسی خواسته‌های مشروع‌شان و راه‌های پاسخگویی به آنها طبق قانون پرداخت./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها