کد خبر 65781

نخست وزیر اردن از معلمان کشور خود بابت حادثه هایی که برای آن ها و شغلشان ایجاد شده است عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شبکه عربی ۲۱، سندیکای معلمان اردن در واکنش به این پیام عمر الرزاز، نخست‌وزیر این کشور اعلام کرد: ما از عذرخواهی صریح و روشن نخست‌وزیر قدردانی می‌کنیم و خواستار تحقق مطالبات معلمان هستیم.

الرزاز چند ساعت پیش از نشست شورای سندیکای معلمان که امروز ساعت هفت عصر با هدف اعلام موضع سندیکای معلمان و مطالبات آنها برگزار می‌شود، اعلام کرد: دولتش بابت هر گونه حادثه‌ای که کرامت و عزت معلمان را خدشه‌دار کرده است،‌ متاسف بوده و متعهد می‌شود که تحقیقات را در خصوص حوادث حمله به آنها تکمیل کند.

سندیکای معلمان اردن دو خواسته اصلی دارد که خواسته نخست عذرخواهی بابت ضرب و شتم، اهانت و بازداشت معلمان و خواسته دوم افزایش کمک هزینه ۵۰ درصدی تصویب شده برای معلمان است.

نورالدین ندیم، سخنگوی رسانه‌ای سندیکای معلمان اردن روز پنجشنبه اعلام کرده بود، این سندیکا به حکم دادگاه عالی اداری اردن در خصوص لغو اعتصاب معلمان پاسخ مثبت داد. وی ادامه داد: سندیکا به دولت تا عصر روز شنبه فرصت دیگری می‌دهد و در صورت عدم پاسخ به درخواست‌های معلمان، اعتصاب از روز یکشنبه مجددا از سر گرفته می‌شود.

در این راستا، سایت‌های داخلی اردن از مذاکرات و وساطت‌ها میان این سندیکا و دولت به منظور عبور از این بحران خبر دادند و نخستین گام برای پشت سر گذاشتن بحران عذرخواهی الرزاز از سندیکای معلمان است.

الرزاز در این پیام گفت: همانطور که پیش از این گفتیم و اکنون نیز تاکید می‌کنیم که عزت و کرامت معلمان عزت و کرامت ماست و اهانت به معلمان و بی‌احترامی به آنها را به هر شکلی که باشد، نمی‌پذیریم. دولت بابت هر رویدادی که عزت و شأن معلمان را خدشه‌دار کند، متاسف است.

به دنبال این پیام و عذرخواهی نخست‌وزیر اردن که هدف از آن از بین بردن بحران میان سندیکا و دولت است، انتظار می‌رود که سندیکای معلمان موضع مورد انتظار خود را منتشر کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها