کد خبر 65761

یک تحلیل گر بر این اعتقاد است که قیمت جهانی طلا به دلیل رکود جهانی تا پایان سال 1575 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، قیمت طلا به علت افزایش نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی جهانی و بالا رفتن انتظارات در مورد کاهش بیشتر نرخ بهره در آخرین روز معاملات افزایش یافت اما بازار با اندکی کاهش بسته شد.

طلا با قیمت 1504.66 دلار روز کاری را به پایان برد و طی هفته گذشته 0.8 درصد رشد قیمتی را ثبت کرد. این فلز گران‌بها، روز پنج شنبه به بالاترین رقم از 25 سپتامبر برابر با 1518.50 دلار رسیده بود.

کارستن منکه، تحلیلگر جولیوس بائر گفت: «ما شواهد بیشتری پیدا کردیم که رشد جهانی با چالش روبروست. ما به احتمال زیاد رکود تولید در جهان خواهیم داشت و این ریسک وجود دارد که این شرایط وارد بخش خدمات شود و پس از فروش عمده طلا در هفته گذشته، این دلیل افزایش سریع قیمت این فلز گران‌بهاست.»   

«عوامل اساسی موثر بر قیمت طلا هنوز مثبت است، ما کندی رشد اقتصادی، تنش‌های تجاری را داریم و شاهد کاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستیم. پس این محیطی است که طلا باید رشد کند و قیمت‌ها باید به 1575 دلار تا پایان سال برسد.»

آمارهای منتشره از سوی (دولت) آمریکا نشان داد به دنبال بخش تولید، فعالیت بخش خدمات در ماه سپتامبر به پایین‌ترین رقم در 3 سال گذشته رسیده است که ضعیف‌ترین سطح در یک دهه گذشته است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها